Çınarcık’ta depremzedeler üzere “Içtimai Market ve Butik” kuruldu

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde uray vasıtasıyla hayırseverlerin bağışlarıyla, kente mevrut depremzedelerin faça, ferdî hizmet, eşya ihtiyaçlarını karşılayabileceği “Toplumsal Market ve Butik” kuruldu.

İlçede hareket bölgesine yapmak amacıyla gelen yardımların toplandığı Hüdaverdi Görgülü İlkokulu Spor Salonu’nda kurulan butikte, bakir mahsulat bulunuyor.

Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, butiği görüşme ederek, Çınarcık Şehremini Numan Soyer’den hikmet aldı.

Soyer, yaptığı açıklamada, yardıma ihtiyacı olan henüz çok kişiye ulaşabilmek amacıyla çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın getirdiği malzemeleri gönüllülerimiz ve şehremaneti personelimizle birleştirme ediyoruz. Burada da sarsıntı bölgesinden depremzedelerimizin kentimize gelişi başladı. İlçemizde dahi değişik otellere ve münferit namına evlere geliyorlar. Gelen depremzedelerimizin birçoğu depremden çıktıkları kıyafetle buraya geldi. Onların anlık namına mecmu giyimlerini, şahsi hizmet eşyalarını karşılayabileceklerini aynı market ve butik kurduk. Dönem içinde ekiplerimiz Çınarcık Kaymakamlığı marifetiyle pusat altına alınan depremzedelerin ihtiyaçlarını kaldıkları yerde kendilerine konfirmasyon ediyorlar.”

Share: