Cinsî muhtevalı görüntülerle şantaj: 3 vakfedilmiş

Bartın’üstelik sosyal iletişim araçları üzerinden tanıştıkları kişilerin eşeysel muhtevalı görüntülerini kaydedip şantajda bulunan 1’i avrat 6 birey gözaltına makbuz. Şüphelilerden 3’ü düşünülerek herif cerh, yağma, zılgıt, taşlama ve şantaj suçlarından tutuklandı.

Bartın’üstelik sosyal iletişim araçları üzerinden tanışıklık sağladıkları kişilerin eşeysel muhtevalı görüntülerini kaydedip bu görüntülerle şantajda bulunan şahıslarla ilgili soruşturma başlatıldı. Bartın Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca planlı soruşturmada tıpkı gazetecinin servet karşılığında zedelenmek edilmesi olayına dahi karıştıkları belirleme edilen şüphelilerin yakalanması üzere Bartın İl Inanma Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.

Kimliklerinin ve ikametlerinin tespitinin peşi sıra Bartın ve İstanbul’bile senkronik planlı operasyonlarla Ç.A., M.C.C., Ç.K., T.F. B.C. ve K.G. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Bartın İl Güvenlik Müdürlüğündeki işlemlerinin arkası sıra K.G. ve B.C. başıboş bırakıldı. Ç.A., M.C.C., Ç.K., T.F. isimli şüpheliler ise adliyeye irsal edildi.

Adliyeye gönderme edilen şüphelilerden Ç.A., M.C.C. ve Ç.K. şantaj, bilerek adam cerh, doyumluk, zılgıt ve taşlama suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. T.F. isimli şüphelinin ise adli taharri neredeyse başıboş bırakıldığı öğrenildi. – BARTIN

Share: