Çirkin görüntüleri ifşa olmuştu! Balkı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Cüret görevden alındı

Çalışma ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığı Balkı Düzentileme ve İş Kurumu İl Müdürü adına görev işleyen Gıyas Büzük’in internete düşen cinsel ahzüita görüntüleri sosyal medyada nazik ses getirdi.

CİNSEL İLİŞKİ GÖRÜNTÜLERİ GÜNDEM OLDU

43 yaşında olan ve 2013 yılında kuruma atanan Büzük’in minibüs ayrımsız aracın ense koltuğunda tıpkı kadınla ilişkiye girdiği anların vadi aldığı fotoğraflar bodur sürede gündem oldu.

“KADINLARI İŞ BULMA BAHANESİYLE KANDIRIYOR” İDDİASI

Kadınları aksiyon bulma bahanesiyle kandırdığı tez edilen İŞKUR İl Müdürü Gıyas Büzük’in kişi aracı içinde bu yolla çok sayıda kadınla tensel ilişkiye girdiği öne sürüldü.

TEPKİLER SONRASI GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Uygunsuz görüntülerinin internete düşmesiyle tepkilerin odağına yerleşen Hamaset, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

İŞKUR’dan yapılan yazılı açıklamada, “Toplumsal medyada Ağrı Himmet ve İş Kurumu İl Müdürü ile ilgilendiren kamuoyuna yansıyan paylaşımlara istinaden inceleme başlatılmış olup, bahis konusu İŞKUR personeli görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

GIYAS HAMASET KİMDİR?

1979 yılında doğdu. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Dert Terbiye Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Memuriyet hayatına TEDAŞ’ta başladı. Tıpkı Kurumda işyar, İnsan Kaynakları Şefi, İnsan Kaynakları Yazıhane Müdürü ve İdari ve Mali İşler İl Müdür Muavini görevlerinde bulunduktan sonraları 2013 yılında İŞKUR’a atandı. Ağrı İŞKUR İl Müdür Yardımcısı namına fariza yaptıktan sonraları Balkı İŞKUR İl Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve üç yavru babasıdır.

Share: