Çocukları yarık topla oynarken gördü, duyarsız kalmadı

Çocukları yarık topla oynarken gördü, duyarsız kalmadı

SAKARYA – Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yırtık topla oynayan öğrencileri gören vatandaş, hayırseverlerin üstelik yardımıyla okula spor malzemeleri desteğinde bulunarak, çocukların yüzünü güldürdü.

Almanya’de havalimanında müteharrik Tuncay Kanmaz, dinlence amacıyla geldiği memleketi Akyazı Taşburun’da çocukların yarık topla oynadığını gördü. Bundan etkilenen Kanmaz, yardım amacıyla kolları sıvayarak Almanya’daki arkadaşları ile görüştü. Kanmaz, arkadaşlarının ve mahalle halkının bile desteği ile öğrenciler üzere spor malzemeleri alarak, çocukların terbiye gördüğü Taşburun İmam Hatip Ortaokulu ve İlkokulu’na konfirmasyon etti.

“Hep okulun spor malzemelerini karşıladık”

Okula spor malzemeleri desteğinde bulunan Tuncay Kanmaz, “Buradan geçiyorduk ve çocukların yarık topla oynadıklarını görünce durduk. İlk önce heyetiyle ihtiyaçlarını karşıladık. Spor malzemeleri ihtiyaçları olduğunu da öğrendik. Bizde Almanya’daki işçiler ve Akyazı’daki kâh esnaf yerine hep okulun spor malzemelerini karşıladık ve devamını da getireceğiz. Tahminî 220’ye mail öğrencimizi sevindirdik. Herhalde ilk defa böyle büyük çapta spor malzemelerine topluluk oldular. Hakeza aynı hissiyat aldık. Okulun spor bölümleri geliştirilirse daha farklı malzemelerini almaya devam edeceğiz. Bizde bu duruma çokça sevindik. Benimde bu okuldan yaklaşık benzeri yıl hikayem geçti. Bizim zamanımızda üstelik böyle insanlar olsaydı bizde çok sevinirdik” dedi.

Share: