ÇOMÜ’de düz kılavuzlarına terbiye veriliyor

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Düzlük Başkanlığı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma ve Uygulama Merkezi (AÇASAM) işbirliğinde, tarihi düz kılavuzlarına müteveccih eğitim bilimi programı başlatıldı.

Ziraat Fakültesi Konuşma Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Tarihi Düzlük Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Tarihi Düz Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, AÇASAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Barış Borlat ve kayran kılavuzları katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, programda, Düzlük Başkanlığı bünyesinde işyar düzlük kılavuzlarının belgelerini yenilemek için yapılacak eğitimin tıpkısı kamer süreceğini bildirdi.

Tarihi Düz Başkanı İsmail Kaşdemir ise şu ifadeleri kullandı:

“Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Muharebeleri, Cumhuriyet’in önsözü, ülkemizin birleştirici unsurudur. Hakikat bu genişlik Cumhuriyet’in 100. yılının yaklaştığı bire bir süreçte kendisini çıktı hissettirmiştir. Bittabi kim Çanakkale Zaferi’nin kutlanmaya başlandığı 1916 yılından beri bu çalkantı artarak devam etmiştir. Bu bağlamda ister bölgemizin gerekse ülkemizin tanıtımı amacıyla göstermiş olduğunuz çaba takdire şayandır. Yetişek sürecinin hazırlamasında seçkin nev çabayı gösteren Düz Başkanlığının değerli personeline, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine ve AÇASAM’ın görevlilerine teşekkürü tıpkısı borç agâh, siz zer alan kılavuzularına muvaffakiyetli bir yetişek süreci geçirmenizi talep ederim.”

Share: