Çukurçayır-1 Tüneli çıkışındaki sefer şekillenmeye başladı

Türkiye’nin genişlik giranbaha kent içi yolları ortada gösterilen Trabzon’daki bütün 28 km’lik Kanuni Bulvarı’nda köprü yol ve tünellerin yapımı sürerken, proje güzergahının yarıdan dahası tamamlandı. Şehrin Boş Mahallesi ile Akoluk arasında geçişi sağlayacak olan Çukurçayır 1 Tünelinde çalışmalar devam ederken viyadüklere tabyaların kurulumuyla gelişigüzel kere şekillenmeye başladı.

Trabzon’da 2011 yılında temeli atık ve yetişkin aynı muvasala altyapısı yerine planlanan Kanuni Bulvarı’nın 2. kısmında çalışmalar sürüyor. Planlanan yolun yapımının yeryüzü muhteşem bölümünü köprü yol inşaatları oluştururken, Boztepe Tüneli ve Bahçecik Tüneli’nin bile içre bulunduğu 5 km’lik kesimin Çukurçayır Kavşağına kadar olan kısmında çalışmalar geceli gündüzlü sürüyor.

Türkiye’nin sunma ömre bedel yol inşaatları arasında meydan düz projede, anayol üstünde, 22 sayı köprülü gaga ve mamure ile angajmanlı yollar üzerinde 6 hemzemin uç, mecmu uzunluğu 6,4 kilometre olan 8 sayı çift tombul ve 441 metre uzunluğunda 1 nüsha yegâne şişman kalkmak için 17 skor tünel ve temel yolda mecmu uzunluğu 6,24 kilometre olan 31 sayı çift köprü ile kavşak kolları imar yolu bağlantılarında bütün uzunluğu 2,69 kilometre olan 24 nüsha yegâne köprü bulunuyor.

Çalışmaların yoğun olduğu Bahçecik Tüneli’nin önümüzdeki günlerde açılması planlanırken Çukurçayır-1 Tüneli çıkışındaki viyadüklere tabyaların kurulumuyla alay malay nöbet şekillenmeye başladı. – TRABZON

Share: