Cumhur Reisi Erdoğan, “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum Doğru Parti’ye Deneyimsizlik Buluşması”nda konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve SELIM Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bire bir süredir “Türkiye bire bir hekim, tıpkı mühendis, bire bir sanatçı kaybetti, filanca mutluluk kazandı.” türü hezeyanlarla gençlere usanç pompalanmaya çalışıldığını belirterek “Mükemmel emek ve sahn standartlarına sahip gösterdikleri ülkeler, yüz yüze kaldıkları erke ve besin krizinin çözümü amacıyla bizden müzaheret istiyorlar.” dedi.

Erdoğan, Sakarya’daki Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum Ak Tümen’ye Cahillik Buluşması” programında yaptığı konuşmada, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimini, nüfusu 82 milyon olan Türkiye’dahi 26 milyon 330 bin oyla tamamladıklarını hatırlattı.

SELIM Tümen’nin ilk defa iktidara geldiği 2002 seçiminden sonra nüfusu yüzdelik 26 mütezayit Türkiye’de oylarını kestirmece yüzde 150 artırdıklarına dikkati calip Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bu artışı genişlik çokça neye borçluyuz biliyor musunuz? Gençlerimize borçluyuz. Biz güzel ve seçilme yaşını düşürdükçe, gençlerimizin sandığa gitme oranı arttıkça, SELIM Öğür’nin oyu yükseldi. Biz göreve geldiğimizde düşünce kullanmanın yaşı kaçtı? 30, 30’un altındakiler oy kullanamıyordu. Peki bunu 25’e ki indirdi, 18’e ki indirdi? 25 hoşnutluk indiren biziz. 18 yaşa indiren üstelik biziz. Zira CHP gençlere güvenmiyordu. ’25 gözyaşı, Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız?’ ’18 yaş, Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız?’ Bu ifadeleri kullanıyorlardı. Tığ ne dedik, ‘Kendinize kadın. İstanbul’un fethini gerçekleştiren güre 18 yaşındaydı.’ İşte biz o ecdadın torunlarıyız. Dolayısıyla tığ gençliğimize güveniyoruz. İnanıyoruz ki bizim gençliğimiz şu anda kuşkusuz parlamentoda 18 yaş genç, parlamentoyu evirip çeviriyorsa imdi bunu haddinden fazla henüz muvaffakiyetli benzeri şekilde yürütecek.”

Gezi Parkı odaklı olayların başladığı 2013 yılında birilerinin yeniden harflere döktükleri semboller üzerinden gençlerle aralarındaki bağın koptuğunu varsayarak ellerini ovuşturmaya başladığını belirten Erdoğan, bir anda tıpkı sene sonra yapılan Cumhur Reisi seçiminde yüzde 52’yle o güne kadar yeryüzü yüksek oyu aldıklarını, saylav seçimlerinde yüzdelik 50, mahalli seçimlerde yüzde 44 rey alarak rekor seviyelere ulaştıklarını belirtti.

Cumhur Reisi Erdoğan, PKK’dan DHKP-C’ye, FETÖ’den DEAŞ’a büyüklüğünde kamu yıldırı örgütlerinin üzerlerine saldırdığı tıpkısı dönemde sunu balaban desteği gençlerden aldıklarını dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Ülkemize yapılan sunma nazik ihanetlerden biri olan 15 Orak Ayı darbe teşebbüsü gecesi da tekrar sizler üstelik yapıt yazdınız. O tün meydanlarda doğru sakallı pirifanilerle çocuğunu evinde bırakıp meydanlara koşan kadınlarımızla bu arada arz çokça da gençlerimiz vardı. Canan gençler benim yer yakın himmet arkadaşlarımdan aynı tanesi olan, iletişimimi tay tay arabası Erol Olçok diyerek benzeri sorun arkadaşım vardı. Onun de ayrımsız yavrusu vardı, ismi Abdullah Tayyip. O tün köprüde hangi yazık ki bu soysuz FETÖ’cüler Erol’u dahi Abdullah’ı da göğsünden ve sırtından vurarak martir ettiler. 15-16 yaşındaydı Abdullah.”

“Bu ülkenin gençlerine sürekli kötümserlik aşılamaktan vazgeçin”

Sakarya’birlikte bugün gençlerle gelişigüzel olduklarını, 2023 seçimlerinin yapıldığı gün da gene gençlerle yanında yol yürüyeceklerini belirten Erdoğan, “Buna karşın özlük kısır siyasal görüşlerini, ideolojik dayatmalarını, sapkınlıklarını ısrarla gençlerimizin tamamına teşmil etmeye çalışanlar elbette boş durmuyor, durmayacak. Sakarya’dan şu güzel salonun atmosferinden tam bu istismarcılara sesleniyorum. Gençlerimizi abat bırakın. Gençlerimizin yakasından düşün. Gençlerimize dalavere söylemeyin. Gençlerimizin gözünü boyamaya, ruhunu kirletmeye, zihnini bulandırmaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine sürekli kötümserlik aşılamaktan vazgeçin. Gençlerimizin özgürlüklerini ellerinden alarak onları çağcıl çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi buradan gine ediyorum. Kimlere? CHP’ye. Kimlere? 6’lı masanın etrafında bulunanlara. evet siz değil miydiniz, gençlerin seçilme yaşını önce 25’e, ardından 18’e düşürmeye çalışırken bize alın çıkanlar? Siz değil miydiniz, bizi, parlamentoyu ve belediye meclislerini çoluk çocukla doldurmakla itham edenler? Siz değil miydiniz, beher gencimiz erdemli öğrenim imkanına topluluk olsun diyerek 81 vilayetimizde üniversite kurmamızı korkunç eleştiren? Siz değil miydiniz, Anayasa Mahkemesi’ne sevgili açarak gençlerimize verdiğimiz bursları engellemeye çalışan? Gençler, bunlara soralım. Siz değil miydiniz, kız evlatlarımızın, eğitim tedrisat özgürlüğünün önünü kesmek üzere üniversite kapılarına inandırma odaları kuran? Siz değil miydiniz, hepten mortocu hatiplerin önünü vermek üzere tüm meslek okullarını özellikle öldürmeye müteharrik? Siz değil miydiniz, kadın kardeşlerimizin başörtüleriyle çalışabilmelerini engel olmak amacıyla yönetmelikler çıkartan? Siz değil miydiniz, erdemli öğrenim yurtlarımızın sayısını arttırmaya, itimat ve burs imkanlarını genişletmeye çalışırken bize engel üzerine bariyer çıkartanlar? Siz değil miydiniz, yerli arabamız Togg’dan evcil insansız gelgel aracımız Bayraktar’a büyüklüğünde seçme teknoloji atılımımıza teber vurmaya etkin? Kısacası siz değil miydiniz, geleceğimiz ve özellikle bile gençlerimiz amacıyla yaptığımız seçkin hizmetin önüne kıskı olan?”

“Konut kampanyamıza kulp giymek üzere iftiralara başvurdular”

Cumhur Reisi Erdoğan, “takoz siyasetinin” akıbet örneğini TOKİ tarafından başlattıkları 250 bin toplumsal ev kampanyasında bir defa henüz yaşadıklarını belirterek şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz gençlerimize artı ayrımcılık yaparak yüzdelik 20 oranında yani 50 bin konutluk kontenjanı gençlerimize ayırdık. Amacımız hayata bakir başlayan gençlerimizin konut sorunlarını şimdiden çözmelerine havari adına daha şişman, elan yürekli, henüz özgüvenli adımlar atmalarını sağlamaktır. Buna da cebin çıktılar. Ev kampanyamıza mazeret giyinmek amacıyla akıllara zarar birçok yalanlara, nice iftiralara başvurdular. İş fethetmek, hizmet ve proje anlamak adına, günlerdir nefeslerini bizim projemize çökelge kovmak için harcıyorlar amma tığ 20 yıldır bu kervanı onlara karşın yürüttüğümüz üzere hiçbirine kulak asmıyoruz. Müstevli döneminde bile eş yöntemlerle ülkemizi pespaye düşürmeye, milletimizi tahkir etmeye çalışmışlardı. Sonuçta Türkiye bu esenlik krizini genişlik gür yöneten mutluluk olarak takkadak kişi vatandaşlarına müstelzim hizmetleri vermekle kalmadı, dünyanın dört bir yanına de arkalama etti. Ayrıksı ülkeler vatandaşlarını adeta ölüme tecezzi ederken, tığ dünyanın ciharıyek yanındaki rahatsız insanlarımızı ambulans uçaklarla yurdumuza taşıdık.”

“Hezeyanlarla gençlerimize fütur pompalamaya çalışıyorlar”

Cumhur Reisi Erdoğan, “Tıpkı süredir ‘Türkiye benzeri hekim, tıpkı mühendis, tıpkısı artist kaybetti, filanca büyüklük kazandı.’ türü hezeyanlarla gençlerimize umutsuzluk pompalamaya çalışıyorlar. Dört Dörtlük çalışma ve hanay standartlarına cemaat gösterdikleri ülkeler, karşı karşıya kaldıkları erke ve besin krizinin çözümü için bizden müzaheret istiyorlar. Emniyetli olun bu tuhaf beşinci kol faaliyeti ürünü kampanyalara alet olanların başları sıkıştığında kaçıp gelecekleri vadi, gene Türkiye olacaktır. Şimdiden bunun işaretleri görülmeye başlandı. Gelsinler, teröre bulaşmamış ve ülkesine hainlik etmemiş herkese bizim kucağımız da gönlümüz dahi yıldızlı. Hazreti Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşi Veli’nin, Ahi Evran’ın yaşadığı toprakların bereketi ve bıraktığı uygarlık mirasının gücü hepimize kâfi.” diyerek konuştu.

Gençlere, “Sizlerden yegâne isteğim kimsenin sizi kullanmasına, sömürmesine, ruhunuzu ve zihninizi kirletmesine cevaz vermeyin.” diyerek seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kâfi kim siz özgürlüğünüze ehil çıkı, iradenize topluluk çıkı, geleceğinize sahip çıkın. Kâfi ki inancınıza, imanınıza, tarihinize, kültürünüze, ecdadınıza erbap çıkın. Kâfi ki kendinizi geliştirin ülkenin kazanımlarına sahip çıkarken vizyonumuza dahi varyemez sarılın. Allah’ın izniyle şişman ve aktif Türkiye’nin inşasının tamamlanmasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir. Hazırsanız, çarçabuk son cümlelerimizi okuyalım. Bol seda ile Türkiye duysun. Biricik ulus, tek simge, tek vatan, biricik çap. Tıpkı olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, cömert olacağız, bütün birlikte Türkiye olacağız.”

Kampanyanın körpe olmasını dileyen Erdoğan, konuşmasının böylece gençlerle bu arada Orhan Gencebay’ın “Zaman Bahar Olunca” şarkısını dinledi.

Erdoğan, elan sonra “İlk oyum YANLIŞSIZ Parti’ye, geçmiş oyum Erdoğan’a” yazılmış grafitilere imza attı.

Notlar

İlk Oyum SELIM Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a programının yapıldığı Serdivan Spor Salonu, gençler yoluyla saatler ilk dolduruldu.

Salonda “Zırvalarla Zirveler Yıkılmaz”, “DOĞRU Parti Gençlik Çağında, Bilgisizlik DOĞRU Parti’nin Birlikte”, “Bakıyorum Reis’e Peki Diyorum Doğdu Güneşim”, “Ufka Bak Yiğidim İnkılaba Beş Altı Kaldı”, “İlk Oyumuzla 2023’te Seni Yeniden Komutan Yapacağız” yazılmış pankartlar asıldı.

Ellerinde Türk bayrakları ve DÜRÜST Öğür flamaları haiz çoluk çocuk, sık sık Reisicumhur Erdoğan amacıyla motto attı.

Reisicumhur Erdoğan, salona girişinin arkası sıra kendisi için düzlük süresince hazırlanan platformda naşir gençleri selamladı.

Erdoğan kompozitör, düzenleyici ve üretici Yiğitlik Kınay’ın takat sınırı sergilediği saraka ve müziği Kaan Tangöze’ye ilgili “Senden Daha Adamakıllı” eseriyle salonu dolaştı.

Salonu dolduran gençlerin birçoğu, üstünde Cumhur Reisi Erdoğan’ın siluetinin bulunduğu tişörtler giyerken Erdoğan’ın hitabı sırasında salonda “Çokça Rahat Haddinden Fazla Heveskâr” kayıtlı dev ayrımsız pankart açıldı.

Programa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, partililer, milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

(Bitti)

Share: