Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere endişe: Geleceğinize topluluk çıkmanızı istiyorum

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’dahi yapımı tamamlanan projelerin dolgun açılış töreninde konuştuktan sonradan partisinin Deneyimsizlik Buluşması programına katıldı. Burada gençlere seslenen Reisicumhur Erdoğan, seçimlere ilişik koca açıklamalarda bulundu.

KAMPANYANIN STARTINI VERDİ

Sakarya’dan “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Parti’ye” kampanyasının startını veren Erdoğan, “Sakarya’de 2023 seçimlerinde ilk defa fikir kullanacak siz gençlerimizle beraberiz. Önümüzdeki seçimlerin sizler amacıyla ne anlama geldiğini hele biliyorum. Gelişigüzel intihap önemlidir. Gençlerimiz üzere ilk kez fikir kullandıkları intihap elan de önemlidir. Bugün burada tıpkı kampanya başlatıyoruz. Adını ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Tümen’ye’ kendisine belirlediğimiz kampanyanın evvel adımını burada bu salonda atıyoruz. Seçime büyüklüğünde kıvrak devam edecek tıpkısı kampanya ile 81 vilayetimizin tamamındaki gençlerimize müteveccih iri bire bir istek seferberliğine çıkıyoruz. 2023 seçimlerinde 6 milyon gencimiz ilk defa sandığa gidecek bağımsız iradeleriyle oy kullanacak. Sizlerden temas şeyden ilk oyunuza, iradenize, geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Salonlara sığmayan üstelik coşkunuz için şükranlarımı sunuyorum. Sonuç 1.5 senede ülkemizin dört bir birlikte, 25 Toyluk Buluşması yaptık. Bire Bir kısmını Ankara’birlikte Ulus Kütüphanesi’nde gerçekleştirdik. Adana’de 100 bini fazla gencimizle kucaklaştık. Samsun’birlikte Teknofest’te gençlerimizle konsept turundaydık. 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlerimizle bir aradayız. Rastgele seçim önemlidir ama gençlerimiz için ilk defa rey kullandıkları seçimler elan önemlidir.

“ÖZGÜRLÜĞÜNÜZDEN TAVİZ VERMEYİN”

Umutlarınızı istismar etmek üzere birileri temas şeyi yapacaktır. Gençleri çantada keklik görenlere yeryüzü güzel cevabı siz vereceksiniz. Cevap, sandıkta tercihinizi kimin ne yaptığına göre yapmanız olacaktır. Sizlerden oyunuza yani iradenize geleceğinize erbap çıkmanızı istiyorum. Tek kimsenin müzebzep bilgilerle tutmayacakları içi altı üstü gereksiz vaatlerle yönlendirmesine müsaade vermeyin. Şayet sizi ego yanıltmaya alışırsam, bana üstelik tıpkı tavrı gösterin. Benim karşımda de özgürlüğünüzden ödünleme vermeyin. Türkiye’nin geleceğini mankurtlara değil, fikri vicdanı irfanı mutlak gençlere hayat edebiliriz. Deneyimsizlik kollarımızın kampanyası, siz gençlerimize sandığa gitmeyi değil, zat geleceğinizi dayamak için fikri donanımı kazandırmayı hedefliyor. Şişman bire bir umu seferberliğine çıkıyoruz. Ulaşılmadık tek aynı güre bırakmayana büyüklüğünde çalışacak, AK cahillik rüzgarı estireceğiz.

“DAVAMIZI CÜMLE GENÇLERİMİZE ANLATACAĞIZ”

Kimseyi yargılamadan davamızı umum gençlerimize anlatacağız. Bu alem yarışında nöbeti sizlerin arasından çıkma gençlerimize devredene büyüklüğünde kesintisiz çalışmayı sürdüreceğiz. DÜRÜST Parti 2002 seçimlerinde nüfusu 65 milyon seçimde 10 milyon düşünce alarak gelmişti. Nüfusu yüzde 26 artan Türkiye’dahi oyumuzu yüzdelik 150 artırdık. Bunu gençlere borçluyuz. CHP gençlere güvenmiyordu. ‘Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız’ ifadelerini kullanıyorlardı. Tığ gençliğimize güveniyoruz. 2013’te gezi olayları başladığında semboller üzerinden gençlerimizle bağın koptuğunu varsayarak ellerini ovuşturmuştu. Tıpkı sene bilahare en yüksek oyumuzu aldık. Kamu terör örgütlerinin saldırdığı günlerde yeryüzü balaban desteği gençlerden aldık. 15 Temmuz gecesi de sizler destan yazdınız.

“GENÇLERİMİZİ BAYINDIR BIRAKIN”

2023 seçimlerinin yapıldığı dolaşma bile gençlerimizle yan yana yol yürüyeceğiz. Sapkınlıklarını gençlerimize genişletme etmeye çalışanlar, boş durmayacak. Gençlerimizi şen bırakın, yakasından fikir, yalan söyleyemeyin, gözünü boyamaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine karamsarlık aşılamaktan vazgeçin. Çağcıl çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz. CHP’ye, altılı ganyan masanın etrafında bulunanlar, siz değil miydiniz, yaşı düşürmeye çalışırken, bize karşı çıkanlar? Siz değil miydiniz, 81 vilayetimizde Üniversite kurmamızı eleştiren? Çoluk Çocuk bunlara soralım, kız evlatlarımızın yetişek özgürlüğünün önünü açmak amacıyla ikna odaları kuran? Siz değil miydiniz, meslek okullarını öldürmeye çalışan? Siz değil miydiniz, her teknoloji adımımıza teber vurmaya etkin?

“GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”

Bu kama siyasetinin serencam örneğini toplumsal basamak kampanyamızda bire bir misil henüz yaşıyoruz. 50 bin ev gençlerimize ayırdık. Buna bile alın çıktılar. Kulp savmak için yalanlara iftiralara başvurdular. Proje atmak hesabına nefeslerini balçık kovmak amacıyla harcıyorlar. Müstevli döneminde de ülkemizi âdeta düşürmeye çalışmışlardı. Türkiye keyif krizini sunu dolgunca tay tay arabası büyüklük namına, dünyanın ciharıyek yana arkalama etti. Bire Bir süredir Türkiye bir hekim, mühendis, sanatkâr kaybetti hezeyanlarla usanç pompalamaya çalışıyor. Gösterdikleri ülkeler erke ve azık krizinin çözümü için bizden yardım istiyorlar. Sizlerden isteğim kimsenin sizi kullanması sömürmesine cevaz vermeyin. Özgürlüğünüze, iradenize ve geleceğinize erbap çıkı. İnşallah şişman ve hayatiyetli Türkiye inşasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir.”Share: