Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği izah: Konutları yapmaya başlıyoruz

DOĞRU Öğür’nin Ankara’üstelik planlı 21. yaş kutlamasına ilkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım tutmak amacıyla bakanlar, milletvekilleri, fırka kurum yöneticileri ve çok sayıda YANLIŞSIZ Partili katıldı. Törende bir müşavere gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride mütezayit 21 yılda DOĞRU Öğür tarafından hayata geçirilenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Hane fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın nazik umutla beklediği düşük bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilgilendiren birlikte konuşan Erdoğan, “TOKİ kanalıyla ülkemize tamam 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle bu arada stadyum, hastane, ekol mektepli yurdu kâin 25 bin içtimai ürün kazandırdık. Buradan demin sava veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, dolgun konut idaresinde milletimiz basamak almaya hazırsa, Kasaba Kentçilik Bakanlığımız yerine çarçabuk bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin arkası sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ DEFA ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Fırka’nin 21. gözyaşı haset nedeniyle gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Altın sevgili arkadaşlarım, Topluluk İttifakı’nda bu arada öğün yürüdüğümüz sayın umumi başkan Çap Bahçeli, bulunmaz misafirler sizleri arz kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler kabil defa arkadaşları verdiği amacıyla hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile şayet söyleyecek olursak, ayrımsız idik yirmi tıpkısı olduk, birbirimize cömert olduk, millete tayfa olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere yâd ellere girdiğimiz koca gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLAMAZ DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik kaynak olduk, irkildik nehir olduk, acun ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz dahi büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan tamam 21 sene önceki benzeri 14 Ağustos günü, ‘daha çok Türkiye’de tek şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek DOĞRU Fırka’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz bir şiiri bahane ederek tefrik etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle birlikte DÜRÜST Öğür’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz ilk seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde bilcümle yüzdelik 40 ile yüzdelik 50 arasındaki düşünce oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Cumhurbaşkanı seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzdelik 52’lere hassaten yüzde 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, konuşu, sosyal açıdan yeryüzü boğunuk döneminde DÜRÜST Tümen’nin Kurucular Kurulu’nda meydan alarak bu iri davaya omuz veren seçme kardeşime bizzat, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

SELIM Parti’ye oy vererek partimize destek reşit kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu iri sülale içre meydan almış olup bile darül bekaya irtihal fail kardeşlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Her ne sebeple olursa olsun bu mutlu çatının dışına çıkarak kendine apayrı yollar çizenlere birlikte geçmişteki hizmetleri için teşekkürname ediyorum. Akıbet nefesine büyüklüğünde nazik davanın bugünkü bayraktarı olan AK Parti saflarında sadakatle hizmet fail milyonlarla gelişigüzel zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“SELIM PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu kat partimizle ilişkin yıldönümünü Ankara Sadık Spor Salonu’nda yapacağız. Rastgele öz üzere bu balaban davanın mensubu koyulmak da bir yıldız işidir. YANLIŞSIZ Parti kadroları yerine Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek öz işimize bakacağız, sorumluluklarımızı adına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

SELIM Fırka 21 sene önceki siyasa sahnesine etap atmakla Türkiye’üstelik eskimemiş benzeri d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kısaca 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar adına, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, çevre, köyleriyle 81 vilayetimizin herhangi bir birine iz, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği olarak yürüttüğümüz hümayun mücadeleyi 2023 seçimlerini birlikte kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu imdi demokraside ve kalkınmada eksikliklerini bütünleme sınavı değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın sunu büyükleri ortada vadi kabul etme hedefi üzerine düz yazı etmektedir. Dışarıdaki düşman, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle müsaade vermeyeceğiz.

“SONUÇ 10 AYDA IRI GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, bozuk Türkiye’nin hastalık, baziçe ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine asla irade göstermeyeceğiz. Serencam günlerde ne idüğü belgisiz tipler tarafından körüklenmek isteyen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine zinhar izin etmeyeceğiz.

Eşrefi mahlukat olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden belde hor gören Ebu Bilisizlik zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Sonuç 21 yılda olduğu kabilinden değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, kapı kapı dolaşarak muhalefetin domates dolması ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda epilepsi yapacağız.

Şu kalan 10 ayda anne evre, kadın, toyluk kollarıyla nazik gayretle koşmaya var mıyız? DOĞRU Öğür’nin genel başkanından teşkilatlarına ve vakit kaybetmeden sandıkta oy veren seçmenine kadar aha bu iri sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz tekmil organlarıyla davamızın karargahıdır, el başkanlarımız alem beyleridir, devlet yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Uray başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Üye olan beher kardeşin kutlu mücadelemizin kendi mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE DAHA ÇOK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla kamu kere arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine akarsu taşıyan karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda vahim benzeri angarya taşıyorsunuz. Yemeden Içmeden 85 milyonun değil umu coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin dahi umudunu taşıyorsunuz. Helal rızık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye anlı şanlı evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında arak döken çiftçiler, devlete bakım eden kamu görevlilerimizin, el tetikte gözü ufukta defa muntazır leşker, polis güçleri, jandarma, asayiş koruyucularımızın, hıyanet bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi özel parçalanmamış temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, göğüs pareleri amacıyla 1080 gündür velet nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi degaje elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun bile mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla debi ettiğinize içtenlikle inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çok işimiz var. Bu millete getirecek çikti hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak artik adımımız var. Bizim Mutedil Asya’de Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek daha çok umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi haset geçmiş Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur da şu kortej söylenmez mi; tıpkı olduk, bilgili olduk, işlek olduk, ahi olduk, bütün birlikte Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini de hayata geçireceğiz. YANLIŞSIZ Parti’nin bundan sonraki yıldönümlerini bu adımların eşliğinde haddinden fazla henüz nazik gelgel, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği istikamet dışında hiçbir yola start etmemiş ayrımsız hareketiz. Hep üzere tığ da bire bir bölüm bu fani alemden göçüp gideceğiz. Aşina 2 metreküplük ayrımsız mezar bekliyor bizi. Ve geride aynı bugün bizim ecdada yaptığımız kadar nesiller süresince hep hayırla bilinmeyen edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, zaferler bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, aha cahillik burada. Ego de bu gençliğimizle övünme ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çokça hız edeceğiz, çokça çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“DÜRÜST PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin üstelik seçme birinizin benzeri hissiyatı taşıdığından çıngı kadar şüphem bulunmayan. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi yolunda çikti harıldamak amacıyla çetin, güç azim versin.

SELIM Fırka ülkemizin yüzyıllık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın önceki çeyreğinin kalıplarına sıkışıp kalan Türk siyasetini 21. yüzyıla transfer başarısını göstermiştir.

Herhangi Bir ne büyüklüğünde birileri hala ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen adalet ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine düşmanlık besleyici, yayın düşmanı, camız ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak birlikte istemediği puslu iklime kalın kafalı dökmek istiyorsa üstelik inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya kötek olanlara biz elden acıyoruz. Türkiye’yi ayrımsız çağ öne çıkarmaya çalışırken benzeri çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne parti CHP’si devrinin taş yüreklilik ve yoksulluk uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara bundan sonra kimesne itibar etmiyor. Bir Tane sermayesi DOĞRU Parti, Topluluk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, rastgele tarafı buram buram manipülasyon kokan içtimai iletişim araçları mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Bire Bir de bunların birlikte PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çokça başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan eser ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde DOĞRU Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Arkası Sıra kendisi ve evlatları amacıyla sunma dolgunca geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Tıpkısı bilgisizlik için sunu koskocaman nedir? Birinci derecede eğitim bilimi, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’de gerçekleştiren hangi nüfuz olmuştur? Biz olduk biz.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ego 75 yabanlık sınıflarda okudum. Benzeri dönemde 100-110 şahsiyet sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Şimdi ise elhamdülillah 20-15 kişilik sınıflarda yavrularımız eğitim görüyor. 76 darülfünun devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye ne ister var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz hangi üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’bile üniversite namına ne vardı, Oxford vardı da okumadık mı demişti. Demincek Hakkari’birlikte, Şırnak, Iğdır’bile de üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Artık öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 parça dev site hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı devlet ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki tek ilimizde bu tartı yaşanmasın. Ankara’bile önümüzdeki ayak tabanı inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini birlikte açıyoruz.

İstanbul’da elhak aşina Çam Sakura Şehir Hastanesi var. Bunun yanı sıra Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’dahi bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz kent hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu çeşit hizmetleri beğenmek DOĞRU Parti’ye yaraşır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz kelimesi kelimesine bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 akak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Cenabıhak aşkına çık dahi üstelik kim, ‘şu hastaneyi dahi ben yaptım, ben bitirdim’ dahi. O dönemde hastanelerde maatteessüf Cenk Ay’ın anılmış programında adeta dolma mazbut gibi bununla dalavere geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, dar akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 bilyon liranın üstünde sosyal yardım yaptık. 276 bakir bakım binası yıpranmamış adalet binası düz yazı ettik. Bilge ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, birleştirme cürüm örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede bilcümle etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE KAT VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş sefer vardı. Demin 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Sonuç 20 yılda ülkemize kazandırdığımız iblağ eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Müşkül Şehriyâr Esaslı, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’birlikte, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Eğlek, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Kuzey Marmara, Menemen, Yüce Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 hava meydanı devraldık demin sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Daha devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Hızlı katar projeleri, yörekent hatları, metrolara büyüklüğünde nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 kavim bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Artan budun bahçelerinde çalışmalarımız cemi hızıyla bitmeme ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demincek ise 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık. Defans endüstri bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde gelen kişmiri, çekicilik, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 yıpranmamış tevhit endüstri, 25 sanayi 87 tekno park yeri kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Domestik otomobilimizin üretim süreci devam ediyor. TOGG amade. 29 Ekim’birlikte resmi açılışını, önce seri istihsal aracının banttan inme törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’üstelik doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 geçmiş üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev namına uğurladık.

Turizmde salgın şartlarından geçtiğimiz yıl seyyar sayımızı 30 milyonun üzerine çıkardık. Bu yıl inşallah faziletli rakamlara ulaşacağız. Ne kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız im ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın bir bölümünü yayın ve hizmetlere ayırmaya özel gayret gösteriyoruz. Çoğu ahit onları bile anlatmakla bitiremiyoruz.

Bir de milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak nişane ve hizmetimiz olmasa üstelik kuru şamata, havanda su döğmek, avara kasnak kabilinden aralık geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Esasen zaman size kazançlı değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Envestisman, istihdam, istihsal, dış satım ve akan fazla yoluyla ülkemizi büyütme esasına müstenit ekonomi programımız bütüncül yapıya, realist uygulama imkanına sahiptir. Global krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye daha çok sahiplerinin birlikte vazgeçtiği 40 yıl,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız iktisat programı geçmişin değil geleceğin üstüne kuruludur. Dünyada her ülkeye uyacak t melfuf makule ekonomi modeli yoktur. Herhangi Bir mutluluk bizim bile yakından takip ettiğimiz kendi şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine bakarak öz tutum programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Amma bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak amacıyla programımızı kötülerken cehaletleri sebebiyle bize görmez düşmanlık yapıyorlar. Bildikleri yegâne ekonomi teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kendi çöllük dünyalarıyla beraberce bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler kendisine yeniden ediyorum, bire bir olacağız, anaç olacağız, güçlü olacağız, cömert olacağız, bilcümle alay malay Türkiye olacağız. Kalın sağlıcakla.”Share: