Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sakarya’da şişman açım töreninde konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bu davanın neferleri yerine inşallah 2023 sonrasında da elan nice yılları, muhteşem Türkiye’yi, büyük ve dallı güllü Türkiye’yi, hep alay malay nesir edeceğiz.” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen şişman küşat töreninde konuşan Oktay, 100 yılda yapılamayanı 20 yılda fail aynı Türkiye’nin olduğunu söyledi.

Oktay, 20 yılda 100 yılın işini işleyen benzeri Türkiye ve tıpkı lider Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Oktay, şöyle bitmeme etti:

“DOĞRU Fırka’yle Topluluk İttifakı’yla alay malay inşallah 2023 ve sonrasına yürümek amacıyla Sakarya’dan, sizlerden tekrar ‘2023’e alay malay yürüyelim.’ almak için geldik. Var mıyız? Haddinden Fazla daha faal şekilde 2023’e ve sonrasına yürümeye var mıyız?

Geri gördük, bibi zat siyasi partisinin içerisinde kendi şehremaneti başkanlarından ‘aman’ dilenen, o da yetmedi tıpkısı de okyanusun ötesine gidip oradan birlikte icazet almaya çalışan- kimden takanak icazeti- hakeza benzeri reis… Kimden bahsettiğimi biliyorsunuz, değil mi? İsmini ihtimal onu dahi söylemeye lüzumlu bulunmayan ama söyleyelim; Kılıçdaroğlu. Kimden algı icazeti? Akıbet 1 yıldır az daha FETÖ aşığı olan ve değme soy haklarını iadeli etmeye seçkin gittiği yerde argüman eden bire bir lider ve altılı ganyan masadan bahsediyoruz. FETÖ mü dersiniz, PKK veya onun sevicileri mi dersiniz, DHKP-C mi dersiniz, seçme biriyle branş kolalama olan tıpkı altılı ganyan masadan bahsediyoruz. Temsil oynuyorlar kişi aralarında. Birisi benzeri yere gidiyor, ‘PKK’nın olduğu yerde ego olmam.’ diyor amma PKK’ya, bizim Mehmetçiğimizi, bizim insanımızı öldürene, o katile, teröriste ‘katil’ diyemeyen, ‘terör örgütüdür’ diyemeyenle ayrımsız yerde akıntı ediyorlar. ‘Masada yokmuş?’ Akla Yatkın, biz üstelik biliyoruz; masanın altında zaten. Tamam bunlarla 2023 sonrasına revan bire bir Türkiye’yi görüntü edebiliyor musunuz? Sakarya’de kısaca 60 milyarlık bire bir yatırımı fail SELIM Fırka iktidarından ve zaman dahi Topluluk İttifakı’ndan bahsediyoruz.”

“Temas makule yatırımlarımızı, değme cins hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz”

Oktay, Sakarya’ya çokça daha fazlasının yakışacağını vurgulayarak “Ulaşımıyla tarımıyla sağlığıyla eğitimiyle ve her alanda yatırımlarıyla bütün Türkiye’ye olduğu kabilinden zaman bile tıpkısı kararlılıkla Sakarya’ya inşallah rastgele cins yatırımlarımızı, her tür hizmetlerimizi vermeye bitmeme edeceğiz. Tığ söylersek, Recep Tayyip Erdoğan söylerse, DÜRÜST Parti söylerse yapar. Yaptık mı bugüne büyüklüğünde? Recep Tayyip Erdoğan verdiği her bir sözü adına getirdi mi? ‘Dünya 5’ten büyüktür.’ dedi Birleşmiş Milletler’de (BM). ‘Dünya 5’ten büyüktür.’ dediği ahit hangi dediğini da anlayamayan altılı masa, deminden ‘Bütün dünya 5’ten büyüktür.’ demeye başladı. Yani BM’dahi baştan yapılanmaya gidiyoruz. Bunu dünyaya haykıran kimdi? Önce, Recep Tayyip Erdoğan’dı. İşte dünya lideri Sakarya’üstelik ve sizlerle buluşmaya geldi. Var mıyız? Var mıyız Recep Tayyip Erdoğan’la 2023’te, 2023 sonrasına yürümeye? Bu yüzyılı Türkiye yüzyılı yapmaya var mıyız hep alay malay?” ifadelerini kullandı.

Geleceğe bile bir şekilde mıhlı bilcümle birlikte yürüyeceklerinin altını çizen Oktay, ” Herhangi Bir alanda gelişmeye bitmeme edeceğiz. Arsıulusal alanda bölgedeki ve global anlamdaki gelişigüzel soy soruna çözümün adresi olan Recep Tayyip Erdoğan’la inşallah 2023 sonrasında da hem Türkiye’nin sorunları hem bölgenin sorunlarının çözümü hem da global ayrımsız reis namına toptan sorunların çözümüne bilcümle birlikte gideceğiz.” diye konuştu.

Oktay, savunma sanayisinde yerlilik oranının yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıktığına bel ederek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bakın dünyaya, bugün enerjide kriz var. İnşallah tıpkı başarıyı enerjide göstererek 2023 sonrasına, tıpkısı başarıyı sağlıkta gösterdik ama daha ötesini göstererek 2023 sonrasına yürüyeceğiz. beher sektörde gelişigüzel göstereceğiz bu başarıyı ve Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yürüyeceğiz. Zinde duracağız ve liderimiz dimdik yürümeye bitmeme edecek inşallah. İlk günkü heyecanla ve aşkla Sakarya’nın burada olduğunu görüyoruz. Bu davanın neferleri olarak dahi inşallah bütün birlikte 2023 sonrasında de henüz nice yılları, yüce Türkiye’yi, büyük ve faal Türkiye’yi, bütün alay malay inşa edeceğiz. Gelişigüzel alanda balaban ve faal Türkiye.”

Share: