Cumhuriyet Altını Kupası Voleybol Turnuvası başladı

Bahçelievler Belediyesi’nin sülale sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Altını Kupası Uçan Top Turnuvası Bahçelievler Belediye Spor ve Vakıfbank arasında oynanan maç ile başladı. Turnuvanın ilk maçında Bahçelievler Şehremaneti Spor rakibi Vakıfbank’ı 3-1 yenik etti.

Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksinde oynanan günün ikinci maçında Sakarya Uçan Top Spor Kulübü ve Altınoluk Uray Spor karşı karşıya geldi.  Maçta kazanan taraf 3-0 skorla Altınoluk oldu. Cumhuriyet Altını Kupası Voleybol Turnuvasında Çarşamba haset saat 14.00’te Bahçelievler Spor Kulübü ile Sakarya Spor Kulübü karşı karşıya gelecek. Saat 16.00’da Vakıfbank ile Altınoluk karşılaşacak.

Voleybol takımlarına sunulan aşındırmak programında konuşan Bahçelievler Belediye Reisi Dr. Melik Bahadır, “29 Teşrinievvel yaklaşıyor. Bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yılını kutlayacağız. 100’üncü yılına giderken tığ de bir Cumhuriyet Altını turnuvası yapalım dedik. Hele karı voleybolunda farkındalığı arttıralım istedik. Buradaki amacımız farkındalığı arttırıp çeşitli illerden sportmen arkadaşlarımızı bir araya getirip birliktelik ulaşmak hem dahi Cumhuriyetimizin kuruluşunu hatırlamak. Pakt başkanları, antrenörler ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Avrupa Hayatiyet Haftası’nda tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Şehremaneti, Avrupa Neşelilik Haftası’nda dezavantajlı gruplar üzere Fevzi Şeker Hastalığı Spor Kompleksinde yüzme etkinliği düzenledi. Bedensel ve zihinsel özürlü yerine iki ayrı grup halinde yapılan etkinlikte vatandaşlar Bahçelievler Belediyesi aracılığıyla özürlü kullanımına uygun servisler ile evlerinden alınıp aktiflik böylecene evlerine bırakıldı.

Share: