“Defolun ülkemizden” diye niteleyerek 4 Suriye uyrukluyu bıçakladılar

Bolu’da Suriye tabiiyetli 4 kişiyi parkta oturdukları tam “Münasebet oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden” diyerek çarpma eden ve bıçakla yaralayan 4 Türk vatandaşı tutuklandı.

Olay, güzeşte akşam ezanı saatlerinde Aşağısoku Mahallesi’nde mevcut Atatürk Orman Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre, parkta oturan Suriye tabiiyetli A.H.H., A.A. ve S.A. ve M.E.’ye “Sebep oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden” diyen Türk vatandaşları M.A., Ş.T., Ş.Ö. ve A.A. beyninde ağız dalaşı bundan sonra. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne Suriye tabiiyetli A.H.H., A.A. ve S.A. muhtelif yerlerinden bıçaklandı. M.E. ise zedelenmek edildi.

İhbar üzerine olay adına 112 Esenlik ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Yaralılar evvel müdahalelerinin ardından İzzet Baysal Heybet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan, A.A.H. ve M.E. tedavilerinin peşi sıra taburcu olurken, S.A. ve A.A.’nın hastanedeki tedavileri sürüyor. Polis Güçleri ekipleri marifetiyle yakalanan saldırganlar, ifadeleri darılmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hastanede tedavileri bitmeme eden yaralıların dirimsel tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. – BOLU

Share: