Deprem bölgelerine oba sobası imal ediliyor

Hareket bölgelerine çerge sobası imal ediliyor

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde zelzele bölgelerine götürülmek üzere Bandırma Mesleki Teknik Rum Lisesinde paradigma üretimine başlanan otağ sobalarına dokunaklı dilek gelmeye başladı.

Bandırma Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi’nde ise sabık hafta seri üretimine başladığı çerge sobalarından günce 50 nüsha yapım ediliyor. İlk etapta 173 soba zelzele bölgesine gönderildi. Otağ sobalarının nakliyesini hususi ayrımsız firma üstlendi. Çadır sobaların üretimi enerjik devam edeceği söylendi. Meslek Müdürü Sevecen Çevirgeç ve üretime ulama sağlayan herkese teşekkür etti. Bandırma eğitim bilimi camiası kendisine zelzele bölgesine yardımlarının bitmeme edeceklerini rapor etti.

Açkı “Günlük 50 soba yapım ediyoruz”

Bahis üzerine açıklamalarda kâin okul müdürü Şefkatli Dil ” Öncelikle deremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ta yağmur diliyorum. Bizlerde ulama seçmek adına İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’müzün talimatlarıyla ve kaymakamlık Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesiyle arz şita günü istinas ihtiyaçlarını çekmek amacıyla soba eksikliğini belirleme ettik. Bu laf ile icraat yürütüyoruz. Okulumuzun rastgele alanında öğretmenlerimiz bu işlerde fariza alıyor. Vakit Kaybetmeden mızrap işlerindeki öğretmenlerimiz değil, diğer sarıklı arkadaşlarımızda gelişigüzel kesintisiz çalışıyoruz. Günlük averaj 50 soba yapım ediyoruz. Kapasiteyi artırarak 70’i hedefliyoruz. Geçtiğimiz dönüş 173 sobayı hareket bölgesine gönderdik. Boş hazırda üstelik 193 sobamız paketlendi ve gönderime amade vaziyettedir. Elimizin yettiğince bu süreçte oradaki insanlarımızın ısınmasına yardım sağlayabiliriz” dedi.

Balat “depremzede kıygın bizim ihtiyacımız yok siz onları başkasına verin”

Celal Demir Yolarında etkin ve fahri namına Bandırma Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi imalatında müzaheret fail Abdullah Balat geçen dönüş gittiği Malatya’dahi sarsıntı bölgesini anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Balat “Çipo yollarında katar vagonlarında kıygın olan vatandaşlar kalıyordu. Halkımız o kadar çokça duyarlı kim “bizim ihtiyacımız bulunmayan siz onları başkasına verin” diyecek kadar alıngan bire bir toplumumuz var. Deprem bölgesinde gıda- kıyafetlerden öte insanlarımız üşüyor. Malatya’üstelik akşam çekicilik sıcaklığı -22 dereceleri gördük. O bölgede üstelik istinas ihtiyaçları var. Nöbet kenarlarında imkanı olan vatandaşlar ellerinde olan poğaça, çay ağırlamak istiyor. Enkazın başında üşüyen insanlar, umutla muntazır aileler bozgun altında ailelerinden sağ menfaat mı diye bekleyiş içerisindeler. Memleketim Dursunbey, hep ne yapabilirim umuduyla yarayı kaplamak istiyor.” İfadelerinde bulundu.

Share: