Depremlerde hayatını kaybeden 5 kişinin cenazesi defnedildi

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaşamını yitiren 5 kişinin cenazesi Kalaba, Giresun ve Rize’de toprağa verildi.

Malatya’da ölüm fail mühendis Emre Bulat (27), memleketi Ordu’da serencam yolculuğuna uğurlandı.

İkamet ettiği İstanbul’dan hisse senedi için gittiği Malatya’da konakladığı otelin yıkılması sonucu enkazın altında kalarak yaşamını yitiren Bulat için Ünye ilçesindeki Büyük Cami’de merasim düzenlendi.

Bulat’ın cenazesi, kılınan namazın arkası sıra Başköy Mahallesi’ndeki ocak kabristanlığına defnedildi.

Kahramanmaraş’ta hayatını kaybeden Ünsal ve eşi Duyma Öztürk’ün cenazesi ise Altınordu ilçesine getirildi.

Öztürk çiftinin cenazeleri, Çavuşlar Mahallesi’nde kılınan namazın peşi sıra aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi.

Giresun

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde çöküntü altında kalarak yaşamını yitiren sarıklı Büşra Tekbaş Aldanmaz’un (27) cenazesi, Giresun’a getirildi.

Özel tıpkısı anaokulunda başöğretmen namına fariza fail Kurt üzere Hacımiktat Camisi’ndeki cenaze törenine, yakınlarının yanı sıra Uray Komutan Yardımcısı Osman Öden ve vatandaşlar katıldı.

Kurt’un cenazesi, kılınan namazın peşi sıra kent merkezindeki yıpranmamış mezarlıkta defnedildi.

Büşra Tekbaş Aldanmaz’un eşi Mehmet Yüksek ile kızı Aden Turna Aldanmaz’un cenazesinin ise Kahramanmaraş’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Rize

Hatay’ın İskenderun ilçesinde kriz altında yaşamını yitiren Sedef Özkaya (34) memleketi Rize’de akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Özkaya üzere Rize Deniz Boyu Camisi’nde planlı cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının beraberinde Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, İl Umumi Meclisi Başkanı İbrahim Türüt ve vatandaşlar katıldı.

Özkaya’nın cenazesi, kılınan namazın peşi sıra merkeze merbut Zincirliköprü köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Share: