Depremzedelere eğitim bilimi ve sanat desteği

Yer Sarsıntısı bölgesinden Muğla’ya mevrut vatandaşlar amacıyla değişik alanlarda birçok hizmeti hayata nâkil Büyükşehir Belediyesi en önemli konulardan biri olan yetişek, görüşme ve temizlik üzerine yıpranmamış projeler hizmete sundu.

8 ve 12. sınıflar üzere istifham bankası ve yetişek desteği sağlanırken depremzedelerin konservatuvar bölümlerine girerek ücretsiz sanat eğitimi almaları sağlanıyor. Ayrıca kovanlık için çamaşır yıkama ve kurutma hizmetini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi vatandaşların temas alanda yanlarında almak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitimde punt eşitliği için sınava girecek olan 8 ve 12. derslik öğrencilerine soru bankası desteği da verecek olan Büyükşehir Belediyesi mevrut taleplere bakarak öğrencilere birçok ayrımlı alanda öğüt verecek. Derslerden çıkarmak talip öğrenciler 20 Küçük Ay – 3 Mart tarihleri beyninde Büyükşehir Belediyesine başvurma etmeleri halinde taleplere bakarak sınıflar oluşturulacak. Sınava girecek 8 ve 12.sınıflar üzere anne derslerde takviye dersler, ifade, soru çözümü desteği ve istifham bankası verecek olan Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin sınavlarına hazırlanmasını kolaylaştıracak.

Depremzedelerin görüşme eğitimi almaları için konsertavur bölümüne sınavsız alım yapacak olan Muğla Büyükşehir Belediyesi birçok ayrımlı alanda eğitim bilimi verecek. Belirlenen kriterler gereği 12-45 gözyaşı arası Türk Folk Müziği, 15-55 gözyaşı arası Türk Müzakere Müziği, 10-17 gözyaşı çocuk 18-35 gözyaşı grupları makro Türk Ahali Dansları, 8-12 gözyaşı yavru, 13-17 yaş güre 18 yaş üstü balaban Temsil Bölümü ve 6-9 yaş bale bölümüne başvurabilecek. Başvurular Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezine yapılabilecek. Ayrıca Yer Sarsıntısı bölgesinden mevrut misafirlerin çamaşır yıkama ve kurutma üstüne üstelik bindi sağlayıcı Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Gündeş Yaşam Merkezi içerisinde bu hizmeti da ücretsiz olarak hayata geçirdi. – MUĞLA

Share: