Depremzedelerin tam ihtiyaçları karşılanıyor

10 ili etkileyen yıkıcı depremin peşi sıra bölgeye rastgele makule desteği gönderen Balıkesir, şehre gelen depremzede vatandaşların da ihtiyaçlarını genişlik iyi şekilde giderebilmek üzere ahali birliğiyle çalışıyor.

Balıkesir ahali ele verip, bir tane yürek halinde depremzede vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve AFAD, şehirdeki kül kurumlar ile teşrikimesai içerisinde koordineli kendisine yürüttükleri çalışmalarla Balıkesir’e mevrut depremzedelerin yaralarını sarıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri birlikte ayrımsız yandan depremden etkilenen 10 ilde arama-istirdat ve enkaz kaldırma çalışmalarını kudretli bir şekilde yürütüyor sair yandan dahi Balıkesir’e gelen depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını yer ongun şekilde karşılayabilmek için var gücüyle çalışıyor.

Valiliğin talimatıyla eski ahzüita merkezi Yay/ada; Afet Depolama, Sosyal Bindi ve Lojistik Merkezi ile Sağlamak Bankası’na, Bandırma ile Edremit İtfaiyeleri, Facia Koordinasyon Merkezi’ne, Burhaniye’de bulunan Balıkesir Rençper Merkezi (BAÇEM), Hıfzıssıhha Yardımı Çokluk Noktası’na ve Balıkesir Kent Konseyi İlaç Depolama Merkezi’ne dönüştürüldü. Antrparantez Balıkesir Afet Koordinasyon Merkezi(BAKOM)’bile hayırsever vatandaşların yardımlarının toplandığı ve kolilenerek TIR’lara yüklendiği birimler namına bakım veriyor, AFAD ile koordineli aynı şekilde ihtiyaç mahsus sarsıntı bölgesine iletiliyor. İlçe kaymakamlıkları, özge gelgel ve kuruluşlarla koordineli olarak etkin merkezler, depremzede vatandaşlara hizmet veriyor.

Her konudaki ihtiyaçları gideriliyor

Bandırma ve Edremit’e mevrut depremzede vatandaşların; oluşturulan koordinasyon merkezlerinde AFAD’a kayıtları yapılıyor, ihtiyaç duydukları toplumsal arkalama malzemeleri veriliyor ve temas konudaki ihtiyaçları gideriliyor. Kıran Koordinasyon Merkezi’ne dönüştürülen itfaiyelerin bir zamanda rutin işlerini üstelik yapabilecek şekilde planlaması yapıldı. – BALIKESİR

Share: