DKMP 1. Toprak Müdürlüğünden “Hayvanları Esirgeme Haset” etkinliği

Tarım ve Orman Bakanlığı Tabiat Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Kesim Müdürlüğüne bağlı illerde, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Günü kapsamında mütenevvi etkinlikler düzenlendi.

???????Bölge Müdürlüğünden 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Siper Günü dolayısıyla yapılan açıklamaya bakarak, Mıntıka Müdürlüğüne mecbur Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ndeki “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon” çalışmalarında bugüne büyüklüğünde 178 bin 50 hayvana aşılama, 133 bin 361 hayvana takim işlemi gerçekleştirildi.

Sokak hayvanlarından 1446’sı sahiplendirildi, binlerce su ve çaça kapları ile pisik ve köpek evleri dağıtıldı.

Bu özel bölüm dolayısıyla Polonezköy Melez Hayatı Terbiye Merkezi’nde öğrencilere karışık hayatı ve biyoçeşitlilik eğitimi verildi, istihsal istasyonundaki sülünler ile karacalar öğrencilerce gözlemlendi. Tedavisi tamamlanan uzman kuşlar doğaya salınırken öğrencilere su ve mama kapları ile hediyeler dağıtıldı.

Tekirdağ’da ekol bahçesine sergilik kuruldu. İlköğretim öğrencileri koşma, gösterici ve temsil etkinlikleri gerçekleştirdi. Açıkgöz terbiye köpekleriyle gösteriler düzenlendi, çıkmaz hayvanları amacıyla abla ve su kabı dağıtıldı.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Nadir Melez Hayatı Geliştirme Sahası’nda çocuklara huy eğitimi verildi.

Öğrencilerle kuş gözlemi

Marka Ajansı’nın maharet desteğiyle “Nadir Aşılanmamış Hayatı Geliştirme Sahasında Kuş Gözlemi Öğreniyorum” projesi kapsamında ilköğrenim 4. sınıf öğrencileriyle kuş gözlemi etkinliği yapıldı. İzmit’te çıkmaz hayvanlarını hizmetçi noktalarına çaça bırakıldı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde “Yerel Efsanevi Dirim Parkı” açıldı. Sakarya’da “Sokak Hayvanları Eğreti Bakımevi Otama ve Iyileştirme Merkezi’nin tanıtımı yapıldı.

Kırklareli Belediyesi Eğreti Bakımevi’nde düzenlenen etkinlikte, hayvanseverler ve öğrencilerle bir araya gelindi. Katılımcılara ası ve broşür dağıtıldı.

Share: