DOĞRU PARTİ İL BAŞKANI KABAKTEPE’DEN LEVAZIM TÜNELİ UĞRUNDA AÇIKLAMA

YANLIŞSIZ Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Dolmabahçe-Levazım Tüneli uğrunda matbuat açıklaması yaptı. Kabaktepe “Günlük 50 bin aracın geçeceği tünele yatırım yapmaya icap görmüyorsanız. İstanbullunun parasını nereye harcamaya lüzum görüyorsunuz” dedi.

DOĞRU Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkanı ve İBB Trafik ve Erişim Komisyonu Başkanı Abdullah Özdemir ile beraberindeki partililer yapımı durdurulan Dolmabahçe-Levazım Tüneli önünde matbuat açıklaması yaptı. Tünel inşaatının bozukluk durdurulduğunu soran Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni İstanbul’un birey damarı olacak bu erişim yatırımını ve benzerlerini planlayıp yapmaya davet etti.

“DOLMABAHÇE-LEVAZIM TÜNELİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Dolmabahçe Levazım Tüneli İnşaatı uğrunda mütekellim AK Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe “Siz bu kentin arz ana sorunu olarak tanıdık trafik problemi ile ilişkin envestisman yapmayacaksanız bu parayı nereye harcayacaksınız? yahut nereye harcadınız? Bu soruyu biz İstanbullular yerine soralım. Günlük 50 bin aracın geçeceği tünele envestisman yapmaya lazım görmüyorsanız İstanbullunun parasını nereye harcamaya lüzum görüyorsunuz? İstanbul’a günde yeni 585 aracın trafiğe katılmasını lütfen engelleyin. Şayet güreşçi köprüsü yapmayacaksanız, el yapmayacaksanız bu yaklaşımı de yılda 213 bin aracın trafiğe katıldığı tıpkı kentin şehremini günce 40 bin aracın geçeceği tünele ihtiyaç yok diyor. İstanbul’un 3 yılını kayıp bin dönem yerine ifade ettik. Bu bin bölüm zarfında İstanbul’un ulaşımı ile ilişkin ürettiğiniz, hayata geçirdiğiniz, başladığınız proje hangisidir? İstanbul’un sunu temel sorunlarından birisi yer sarsıntısı. Zelzele ile ilgilendiren başladığınız, bitmeme ettiğiniz proje hangisidir? Tığ İBB yönetimini, büyükşehir şehremaneti başkanını 70 dakikayı beş dakikaya indirecek, günde 50 bin aracın geçeceği, her yıl 200 binin üstünde yeni aracın trafiğe katıldığı İstanbul’un fert damarı olacak bu muvasala yatırımını ve benzerlerini planlayıp yapmaya çağırma ediyoruz” diyerek konuştu

“BU TÜNEL TRAFİĞİ DÜZENLEYECEK BİR PROJEYDİ”

Bağcılar Belediye Reisi ve İBB Trafik ve Muvasala Komisyonu Başkanı Abdullah Özdemir ise “Dolmabahçe Levazım Tüneli 7.7 kilometre uzunluğunda iki tuluk şeklinde toplamda 3.5 kilometre ile başlanmış tıpkısı tünel. Bu noktada özellikle Kağıthane’den, Kabataş’tan, Taksim’den gelen trafiği alarak Levazım bölgesine Levent’e, Ortaköy’e, Ulus’a gidecek trafiği düzenleyecek ayrımsız projeydi. Özellikle bu noktada 70 dakikada hatim edilecek trafiği 5 dakikaya kadar düşürecek sonrasında de 3. Köprüye uzanacak namına planlanmış ayrımsız tüneldi. Ancak bu tünelin bin 400 metrelik uzunluğu tamamlandıktan bilahare 220 milyonluk birlikte bire bir yatırım gerçekleştirdikten sonra kullanılmamış idare görevi ahit aldıktan sonradan üzülerek durdurduklarını gördük. Sonrasında ‘Durdurmadık, devam ediyoruz’ açıklamaları yapıldı. Ancak yaptığımız incelemeler neticesinde durdurulduğunu gördük. Eksantrik aynı izah yapılamadı. “40-50 bin miftah geçecek diye niteleyerek hakeza aynı tünel mi yapacağız” kabilinden açıklamalarla yapılan falsolu savunulmaya çalışıldı” dedi.Share: