DOĞRU Partili Belediye Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

DÜRÜST Partili Belediye Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

YANLIŞSIZ Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki:

“İstanbul Belediyesi takanak belediyeciliği üzere sabık sene 845 milyon mülk harcadı”

“Ağlamsı ağlamalı geziyorlar ve yemeden içmeden mağdur edebiyatı yapıyorlar”

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin kişiyi çıkardılar 65 bin kişiyi aldılar”

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

GAZİANTEP – DOĞRU Tümen Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı, Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Toplantıda açıklamalarda mevcut Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, DOĞRU Parti belediyelerinin bakım ve toplumsal belediyecilik yaptığını vurgulayarak uymazlık belediyelerinin algı belediyeciliği yaptığını, takkadak İstanbul’bile alacak belediyeciliği amacıyla 845 milyon liralık harcandığını kanıt etti.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı marifetiyle tevhit edilen ‘YANLIŞSIZ Öğür Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı’ Gaziantep’te bire bir otelde yapıldı. SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin dahi katıldığı toplantıda geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe ‘YANLIŞSIZ Tümen Belediyeciliği’ konuşuldu.

“Toplumsal belediyeciliğin ve hizmet belediyeciliğinin sunu iyice örneklerini verdik”

Toplantıda açıklamalarda bulunan AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizler göreve geldik ve takkadak hizmet edeceğiz dedik. Kimseyi ayırmadan, vesile üretmeden bakım üreteceğiz dedi. aralıksız demeden işe başladık ve hizmet belediyeciliğinin yer güzelce örneklerini verdik. Toplumsal belediyeciliğin üstelik yeniden en adamakıllı örneklerini verdik. Aşevleri açtık, sağlık ocakları açtık, yoksul fukaraların evlerine hizmetler yaptık. Toplumsal belediyeciliğin yeryüzü domuzuna örneklerini verdik” dedi.

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

Konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e aksülamel gösteren ve kendisine müteveccih eleştirilerine cevap veren Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Tığ göreve gelmeden terminallerde garlarda yatan insanlar vardı. Ego üstelik geçtiğimiz günlerde bunu dile getirmiştim. Ben bunu söylediğimde Meral Hatun beni eleştirmişti. Ama benim kast ettiğim özdek bizden eski dönemlerde garlarda, terminallerde aç ve ilaçlanmamış yatan insanlar vardı. Sonraları tığ göreve geldik huzurevleri yaptık. Onlara makul tesisler yaptık. Garlarda, terminallerde etkili insanları oralardan alıp insanca yaşamalarını sağladık. Hanımefendi neden lafımı çarpıtıyorsun sen. Sosyal belediyeciliği o zamanlardan beri bihakkın yapmaya başladık” ifadelerini kullandı.

“Üzüntülü ağlamalı geziyorlar ve hemen kıygın edebiyatı yapıyorlar”

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlun’üstelik reaksiyon gösteren ce mağdur edebiyatı yaptığını kanıt eden Mehmet Özhaseki, “Demincek kâh şehremaneti başkanları bekleyerek dokunaklı atıyor işlerimize cevaz verilmiyor diyerek. Amma tığ göreve geldiğimiz dolaşma bizim hiçbir işimize cevaz verilmezdi. Ben senelerce Anadolu’birlikte belediye başkanlığı yaptım. Hakkımda yüzlerce dava açıldı. Beyefendiye yegâne sav açılmış. geceli gündüzlü adliyelerin önüne binlerce herif yığıyorlar, ağlamalı ağlak geziyorlar ve yemeden içmeden mağdur edebiyatı yapıyorlar. Sevsinler bu arkadaşları” ifadelerine saha verdi.

“Biz zamanında boru yolu yollamak amacıyla üstelik müsaade alamazdık”

Yıllar geçmiş önceki göreve geldikleri ant önlerine bütün engeller çıkarıldığını ve bakım yapmalarına bile cevaz verilmediğini açıklanan Özhaseki, “Vaktiyle yolun tıpkı eliyle özge tarafına boru yolu etmek amacıyla karayollarından cevaz alamazdık. Bakım için hiçbir kurumdan izin alamazdık. Haddinden Fazla şükür nüfuz olduktan sonra bunları aştık ve envai zümre hizmetleri şehirlerimize getirmeye başladık. Şehirlerimizin madun ve ense yapı hizmetleri bitti ve Avrupa ile yarışacak şehirler haline geldik. Bizim dönemimizde şehirlerin eli yüzü ortaya bundan sonra. Deminden üstelik istek belediyeciliğini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul Belediyesi takanak belediyeciliği üzere güzeşte yıl 845 milyon servet harcadı”

CHP belediyelerinin takkadak takanak belediyeciliği yaptığını birlikte argüman fail Umumi Komutan Yardımcısı Özhaseki, ” Türkiye’da kullanılmamış model tıpkısı belediyecilik anlayışı artık. Bu müşabih nedir diyerek sorarsanız matlup belediyeciliği derim. Hizmet bulunmayan ama hizmet varmış kabil gösterme yarışı var. Hempa gelişim başında değil amma geceli gündüzlü işbaşındaymış kabil göstermeye çalışıyor kendisini. Bunun için birlikte büyük paralar harcanıyor. İstanbul Belediyesi algı belediyesi için geçen yıl 845 milyon mülk harcamışlar. Bu elbet bir mülk? Toplumsal tesislerin bakımı için 12 milyon ayrılıyor, sarsıntı hazırlıkları için 495 milyon teklik ayrılıyor amma algı belediyeciliği üzere 845 milyon liralık ayrılıyor. Biricik derdi beni çalışıyormuş kadar, yıldızı dişi aynı adam kadar gösterin. Başkaca beni Cumhurbaşkanı adayı gösterin diyor. Ne efsus kim üzülerek söylüyorum yıpranmamış misal belediyecilik anlayışı bu oldu. Karşı grubun belediyecilik anlayışı bu oldu” ifadelerini kullandı.

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin çıkardılar 65 bin aldılar”

Seçim sonrası göreve gelen ihtilaf partili uray başkanlarının vaatlerinin tekmil tersini yaptığını da vurgulayan Özhaseki, “Rastgele söylediklerinin de tersini söylüyorlar. Göreve gelirken, ‘tığ yegâne dahi iştirakçi çıkartmayacağız’ dediler, ‘iştirakçi çıkartırsak namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu belediyelerden 25 bin güç çıkarıldı ve etkisiz bırakıldı. Diyeceksiniz ihtimal çokça müteharrik vardı bile işten attı amma anca değildi. Bunların namına 65 bin sevimli işe alındı. Çabucak İstanbul’üstelik 45 bin hayat işe makbuz. Bölüşerek şu partiye bu büyüklüğünde, bu partiye bu büyüklüğünde diye niteleyerek dağılım yaptılar” dedi.

“Sürekli önümüzü kesiyorlar diyorlar ama verdikleri tekliflerin yüzde 2’sine hayır demişiz”

Hele İstanbul’da CHP’lilerin ‘sürekli önümüz kesiyorlar’ söylemlerine da tepki gösteren Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Sonsuz önümüzü kesiyorlar diyorlar. Meclislerde yarayışlı verdiğimiz tekliflerin oranı yemeden içmeden yüzdelik 2. Verdikleri tekliflerin yüzdelik 98’ine olur demişiz. Genel merkezdeki arkadaşlarımıza talimatımız ‘hayırlı ayrımsız gelişim içinse asla faydalı vermeyin amma asi aynı iş geliyorsa buna üstelik peki diyemezsiniz’ dedik. İstanbul belediyesi 22 sunum borçlanma talep etmiş 21 tanesine peki demişiz. Şayan abi döneminde biz istikraz için geldiğimizde hepsine yarayışlı demişlerdi. Tek şekilde önlerini kesmiyoruz, yarayışlı demiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bugün yıpranmamış yavru belediyecilik ve Türkiye Yüzyılı’nı bahsetmek üzere buradayız”

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Atmaca ise, “”Bugün bu hususi site Gaziantep’te eskimemiş tohum belediyeciliği ve Türkiye Yüzyılı’nı temas etmek için buradayız. Dünyanın medeniyet ve siyasi tarihini incelediğimizde DÜRÜST Öğür belediyeciliği tıpkı devir yazıyor. 2023’te bakir tıpkı uzunluk ve gün yazmaya hazırlanıyoruz. Zaman bu şehirde hars turizmini sürdürebilir ağıl yayımlamak. Belediyecilik print hisse senedi. Hep makamları gören bir kardeşiniz olarak görüyorum ki belediyecilikte bilgili adam gücü, hayatiyetli enfrastrüktür gerekiyor. Bu site 2023’e amade. Türkiye Yüzyılı, Gaziantep Yüzyılı olacak” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya DOĞRU Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanında DOĞRU Öğür Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, DÜRÜST Milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delicesine, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Kerte, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Trabzon Büyükşehir Belediye Reisi Garaz Zorluoğlu, AK Tümen Genel Tarz Evcil Yönetimler Komutan Yardımcıları, SELIM Fırka İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

Share: