DOĞRU Parti’li Subaşı: “Beşinci kolcular zelzele sonrası devleti güçsüz açıklamak amacıyla çalıştı”

DÜRÜST Tümen Balıkesir Saylav Müşkül Subaşı, “beşinci kolcuların zelzele sonrası devleti atıl ve şaşkın tavzih etmek; moral ve motivasyonu bozmak amacıyla çalıştıklarını” söyledi.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 6 Şubat’ta meydana gelen, 11 ili etkileyen depremi “sıradan facia” olarak tanımladı.

Acı yer sarsıntısı gerçeğini birlik ülkenin yaşadığını belirten Subaşı, “Sarsıntı bölgesinde bir birey elbet sağlıklı yerine çıkarılır diyerek icraat yapılırken, göz yaşartıcı tıpkısı performansla çalışmalar yapılırken, ara sıra kişilerin ve kurumların bittabi alçakça, kuşkusuz haince takanak mekanizmasının dişlilerini çalıştırdıklarına da maatteessüf şahit oldum.” diye niteleyerek konuştu.

Depremle alay malay beşinci branş çalışmalarının bir tane aynı yerden mir almış kabilinden başladığını ifade eden Subaşı, “Beşinci kolcuların yer sarsıntısı sonrası devleti süreduran ve apışık yorumlamak; maneviyat ve motivasyonu benzetmek amacıyla bildirişim kanallarını kullanarak pekâlâ çalıştıklarına şahit olduk.” dedi.

Depremde taharri kurtarma ve göçük çalışmaları devam ederken, ortalığı kasıp kavuran yalanların, dalavere haberlerin, ahlaksız ve tanrısız kişilerce aleniyet vermeden yapıldığını dile getiren Subaşı, Türkiye’nin sunma tehlikeli ve mehabetli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüme sunu çok karşı çıkanların CHP, HDP ve İYİ Parti olduğunu savundu.

Share: