DOĞU’DA BALÇIK YAĞDI

TÜRAP taşınımı dolayısıyla Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Bayburt’a gece çamur yağdı. Araçları çamurla kaplanan sürücüler, oto yıkama işletmelerinde kuyruk oluşturdu. Hava Bilgisi 12. Bölge Müdürlüğü Toprak Aritmetik ve Er Uyarma Merkezi, 3 Mart haset saat 21.40 ile 4 Mart saat 20.00’ye büyüklüğünde türap taşınımı beklendiğini açıkladı. Uyarıda, türap taşınımı cihetiyle ulaşımda aksamalar, fikir mesafesinin azalacağı ve gelgel kalitesinde eksilme olabileceği yeraldı. ARAÇLARI BALÇIK KAPLADI

Meteorolojinin uyardığı toz taşınımı bölgede yağmurla birlikte etkin oldu. Mil şeklinde gerçekleşen yağış, cihetiyle cadde ve sokaklarda park edilen vesait çamurla kaplandı. Gâh sürücüler araçlarını kişi imkanlarıyla yıkarken bazıları da oto yıkamacılar önünde tafsilatlı kuyruk oluşturdu.

Akaryakıt istasyonunda açar yıkama sırası muntazır Şeref Kara Gece çamurlu yağmur yağdığı üzere istasyon sabahtan beri bu şekilde devam ediyor. Ince kuyruklar oluştu. Akşam bayağı çamurlu yağmur yağmış. Görünen o kim zaman tün saatlerine kadar çevirgeç yıkanacak. dedi.

Share: