Döve döve öldürdüğü karısının fotoğraflarını ailesine yollamıştı! Cezası belli oldu

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Hırslı Dursun’u darp ederek fotoğraflarını çektikten sonra eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun (38) hazırlanan iddianamenin ardından Rize Gösterişli Ukubet Mahkemesi’nde ‘Eşe alın bile bile işkence çektirerek öldürmek, yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk kez bilgili karşısına çıktı. Eşini çarpma ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye tutuklu olduğu Giresun Espiye L Tipi Mecbur Ukubet evinden getirildi.

“BENİ ALDATIP ALDATMADIĞINI SORDUM”

Duruşmaya ayrıca öldürülmüş Şiddetli Dursun’un Avukatı Baran Ant, annesi Feyiz Sıkıntı, Babası Mehmet Sancar, erkek kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Ferişte Dursun ve engelli kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun birlikte maktul Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı.

Mahkemede olayın yaşandığı çağ eşinin kendisini aldattığı yönünde vesvese yaptığın ifade fail Ramazan Dursun “Akşam eve gittiğimde sebep çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O bile bana orada erkeklerin olduğundan hezel ederek huzursuz olduğu üzere gelmediğini söyleyince ben bile beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda tartışma imdi, eşim bana banko beni aldatmadığını söyledi, fakat ben sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde kâin yersiz bir odaya geçip az buçuk yaman kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“UYUŞTURUCU VE ETIL ALKOL ALDIM”

Polislerin eve gelmesiyle balkondaki hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın henüz birlikte büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda bir iki köken esrar otu bulunduğu için polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini düşünerek eşime kızdım. Sonrasında eşim benden kusur diledi ve özrünü akseptans ettim. Fakat ego hem meni ağrısından âlem doktorun bana yazdığı tehlikeli psikoloji ilaçlarından önerilenden ziyadesiyle içmiştim. Hem birlikte etil alkol içtim” ifadelerini kullandı.

“SENİN ÜSTELIK ERKEKLİĞİN BU KADAR’ DEDİ”

Eşi ile barıştıktan sonradan ayrımsız yakınlaşma olduğunu fakat etanol ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Hırslı Dursun’un kendisine ‘Senin üstelik adamlığın bu büyüklüğünde’ dediğini öne süren Cani Dursun “O esnada eşim ile aramızda bir yakınlaşma oldu, ancak ego hem esrar haplardan içtiğimden hem de kötü ve alkol içtiğimden şevkim uyanmadı. Akak odasından çıkıp gine boş odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin birlikte erkekliğin bu büyüklüğünde” şeklinde bir tüm kurdu. Ben buna çokça sinirlendim, eşime bana hangi söylediğini sordum. Ancak eşim bana herhangi bir şey söylemediğini söyledi. Sonrasında alkol içmeye devam ettim. Tıpkı ara eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana hangi söylediğini sordum, rastgele şey söylemediğini söyleyince tıpkısı tokat attım. Sonrasında ayrımsız tokat elan attım. 3. tokadı atınca bana söylediğini kendisi dahi beyan etti. Ben buna çok sinirlendiğim amacıyla 5 posta baskı attım. Yumruklardan birisi kulağına, ötekisi çenesine, üçü birlikte kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum abes odadaydık. Eşim yere akıl tıpkı müddet sonradan yaptığıma nadim oldum ve bıçakla kendi kendime uymazlık verdim” şeklinde konuştu.

“BAŞINI KUCAĞIMA ALARAK AĞLADIM”

Karısını zedelenmek ettikten sonraları fotoğraf çektiğini ve namına dahi oğlunun ışık çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım üzere eşimin fotoğrafını çekip kişi fotoğrafımı birlikte oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli karı dostumuza hangi halde olduğumuzu izah etmek amacıyla gönderdim. Sonrasında eşim yönelmek istedi ancak yekpare yerine doğrulamayınca ona yardım ettim ve kendisini hastaneye uzatmak istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini akak odasına götürmemi istedi, ben birlikte onu kucağıma aldım ancak alkollü ve metal bap etkisi altında olduğumdan akak odası girişinde ayağım takılınca eşimle birlikte düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve çalgı dinlediğim odaya dümbelek döndüm. Aynı müddet sonradan oğlum Recep ‘anneme ayrımsız molekül oldu’ diyerek yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan çokça nadim olmuş şekilde ağladım. O esnada da polisler geldi. Ben eşimi düşünülerek öldürmedim, eşimi haddinden fazla seviyordum. Yaptığımdan dünya pişmanım. Cezama razıyım icabında kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

OĞLUNUN BIRLIKTE İFADESİNE BAŞVURULDU

Gaddar Ramazan Dursun’un 16 yaşında ki oğlu Recep Dursun ise babasının namına ve annesine bazı bazı momentum uyguladığını anlatım ederek “Babam o akşam ezanı eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Sonradan polisler geldi. Polisler gittiğinde babam çıktı sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana öz fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada akak odasındaydı. Annemin akak odasında yerli yattığını ayırt edince babama marifet verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam arada bir anneme bile bana üstelik hüküm uygulardı” dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Davanın tanıdık ilk duruşmasında murafaa heyeti vasıtasıyla eşini çarpma ederek ölümüne sebep olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe alın bilerek ezinç çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası, ‘Yaralama ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 yıl 1 ay mahbes cezası verildi.

Share: