DSİ Umumi Müdürü Teber, Trabzon’daki projeleri inceledi

Fehamet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Trabzon’dahi yapımı devam fail konveksiyon tüneli ve arıtma tesisinde incelemede bulundu.

DSİ Genel Müdürü Balta, beraberindeki Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Şehremini Meram Zorluoğlu, DSİ 22. Havza Müdürü Cengiz Konak Kılıçaslan, TİSKİ Umumi Müdürü Yüce Tekataş ve ilgili alım amirleriyle, Trabzon İçme Suyu İsale Hattı Kutlugün İletim Tüneli ve Akoluk Arıtma Tesisi’ni yerinde inceledi.

Kılıçaslan’dan ısı yayımı tüneli girişinde vukuf düz Balta ve beraberindekiler, 1012 metrelik tüneli naşir geçti.

Daha sonraları Akoluk Tasfiye Tesisi’ni konuşma fail Balta ve beraberindekiler, burada birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğü Büro Müdürü Ahmet Alper Kayaç ve İçme Suyu ve Atıksu Büro Müdürü Ümit Demirdağ’dan bünye hakkında bilgelik aldı.

Teber ve beraberindekiler, son kendisine 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde yapımı devam fail içme suyu deposu inşaatında incelemede bulundu.

Öte yandan ayrıntılı yıllar kentin içmece suyu ihtiyacını karşılayacak Akoluk Arıtma Tesisi ve akıtma hattı kapsamında yapılan Kutlugün İletim Tüneli’nde matkap çalışmalarında sona gelindiği öğrenildi.

Share: