Düğününe hazırlanan 27 yaşındaki Zeynep, kalbine yenik düşerek hayatını kaybetti

Nişanlısı A.C.Y. ile hayatlarını birleştirmeye hazırlanan 27 yaşındaki Zeynep Halas, düğününden 6 çevrim önce 19 Eylül Pazartesi gününü 20 Ilkgüz Salı gününe bağlayan akşam saatlerinde Karakamış Mahallesi 444. Sokak’taki evinde fenalaştı. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye keyif ekipleri irsal edildi.

İlk müdahalesi gerçekleştirilen Halas, kaldırıldığı Yenikent Mehabet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. kalp aksesi neticesinde hayatını kaybeden Kurtuluş, iki gün geçmiş gün ortası namazını müteakip Adapazarı ilçesi Karakamış Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının arkası sıra mahalle mezarlığına defnedildi.

DAVETİYEDEKİ TAFSILAT DUYGULANDIRDI

Zeynep Kurtuluş’tan geriye nişanlısıyla gelişigüzel çektirdiği fotoğraflar ile gelişigüzel düğünü için yapılan hazırlıklar ve davetiyesi kaldı. Hayatlarını birleştirme aşamasında olan gençlerin bastırdığı davetiyedeki ‘A’dan Z’ye benzeri aşk hikayesi’ yazısı ise duygulandırdı. Halas’un hayatını kaybetmesi sonrasında nişanlısı A.C.Y.’nin babası H.Y. ise gelininin ahiret yolculuğu haberi ve düğün iptalini sosyal medya hesabından, “25 Eylül 2022 tarihinde yapılacak oğlum A.C.’nin düğün merasimi tağyir olmuştur. Gelinim Zeynep Kurtuluş Hakk’a yürüdü, mekanı behişt olsun İnşallah” ifadeleriyle duyurmuştu.

“TANRI BİZE SABIR VERSİN”

Düğününden 6 dönem önceki kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 27 yaşındaki Zeynep Halas’un yanık babası Hüseyin Kurtuluş yaşananları anlattı. Baba Kurtuluş, “Kızımız düğün hazırlıklarını yapıyordu ve o sebeple eve mahsus benzeri saatte geldi. Bizde o eve geldiği esnada oturuyorduk annesiyle beraber evde işleri vardı onları halletti. Daha sonrasında saat geç olduğu için ben yattım. Evdeki odalar aykırı bu tam da annesiyle bakıştığı esnada kendini kaybetmiş ve yere yığılmış. Evvel akşam kınası, Muamele günü de düğünü olacaktı. Rastgele öz hazırdı, zamanı bu kadarmış, Cenab-ı Allah’ın takdiri. Bundan istikbal gitmedi. Kızımızın nişanlısının üzüntüsünü biz ve özge çevresindeki insanlar birlikte paylaşıyor. Ki lazım böyle tıpkı genişlik gelişsin, ama Cenab-ı Tanri aldı ve bize elden yakarış buyurmak düşer. Tanri bize çıdam versin, çocuk acısıyla karşılaştık” dedi.

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİALARA YALANLAMA

Öte yandan kederli ev, ara sıra kişilerin toplumsal medya hesaplarında Zeynep Halas’un yediği araç cihetiyle hayatını kaybettiği paylaşımlarının ise gerçeği yansıtmadığını anlatım etti.Share: