Dünya rekortmeni milli okçu Yunus Emre, 2023 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor YEMEK ve Okçuluk Milli Takımı sporcusu 17 yaşındaki Yunus Emre Aslan, 2023 Avrupa Şampiyonası’na karışmak amacıyla alçak tempoda çalışıyor.

Kendisi kadar sportmen olan kuzeniyle 12 yaşında okçuluğa başlayan Arslan, azmi sebebiyle geçmiş kendisine Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor SAVUŞMAK bünyesinde ok atmayı başardı. Sporcusunun gayretini gören antrenörünün yönlendirmesiyle seçmelere katılan Aslan, Okçuluk Milli Takımı’na girdi.

Katıldığı organizasyonlarda kestirmece 40 madalya kazanan başarılı sportmen, en son İngiltere’de düzenlenen Avrupa Çoluk Çocuk Okçuluk Şampiyonası’nda, henüz önce 2 bin 107 puanla ABD’ye ilgilendiren dünya rekorunu 2 bin 109 puanla facia milli mızıka sporcuları ortada vadi aldı.

Arslan, bir zamanda dünya üçüncülüğü, Avrupa kupası şampiyonluğu ve Avrupa şampiyonası topluluk birinciliği bile elde etti.

Yaklaşık 5 yıldır bu sporla uğraşan Aslan, 2023 Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek ve bireyselde birincilik madalyası örtmek üzere Kayseri’birlikte ağırbaşlı antrenman yapıyor.

Milli okçu Yunus Emre Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acun rekorunu 18 Gözyaşı Altı Makaralı Keman Erkek Milli Takımı’nda düzlük alan Yusuf Keleş Eryılmaz ve Aziz Kırca ile kırdıklarını bildirdi.

Türkiye’ye böyle aynı şenlik yaşatmaktan ekolojik ortam haddinden fazla bahtiyar olduğunu tamlayan Arslan, “Orada İstiklal Marşı’nı okutmak ve Türk bayrağını beğenmek kadar gelgel verici bire bir öz yoktu. Banko bizim üzere yeryüzü şişman ihsan madalyalar değil, orada İstiklal Marşı’nı bilcümle ülkeler karşısında okumaktı.” ifadesini kullandı.

“Bir Numara olmayı hedefliyorum”

Arslan, acun rekorunu kırdıktan sonraları hırslandığını ve henüz fazla alıştırma yaparak, 2023 Avrupa Şampiyonası’na hazırlandığını söyledi.

Bu şampiyonaya birincilik üzere katılmak istediğini dile getiren Aslan, “2023 Avrupa Şampiyonası’nda bireyselde madalya alıp, İstiklal Marşı’nı yeniden okutmak ve bayrağımızı göklerde dalgalandırmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Antrenörünü gururlandırdı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor YEMEK antrenörü Emre Çömez de Yunus Emre ile 5 yıldır çalıştığını söyledi.

Uyumlu ve disiplinli olan sporcusuyla kurum duyduğunu ifade fail Çömez, Yunus Emre’nin 14 Gücük Ay 2023’te Samsun’da yapılacak Mağaza Avrupa Şampiyonası’na katılacağını kaydetti.

Çömez, günce 5 saatte 300 ok atarak antrenman fail sporcusunun milli takıma seçilip 2023 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya türe kazanacağına inandığını sözlerine ekledi.

Share: