Dünya Şampiyonu’ndan yarışma öncesi kontak ve kardeşlik mesajı

Eskişehirli Dünya Şampiyonu Yusuf Küşade, 11-20 Kasım arası Antalya’de düzenlenecek olan Erkân Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’na ciddi benzeri şekilde hazırlandığını anlatım ederek, “Türk Bayrağı için serencam nefesime kadar saldıracağım” dedi.

Acun Şampiyonu kick boksçu Yusuf Belirtik, Antalya’da düzenlenecek olan Kibar Avrupa Kick Boks Şampiyonası için Eskişehir’de akıbet ustalık ve taktik çalışmalarına yordam kesmeden devam ediyor. Acun’nın dört bir yanından mevrut sporculara cebin Türk Milli Takımı’nı rastgele defasında olduğu kabilinden bu yol bile gururla çıkarmak istediğini dile getiren görmüş geçirmiş dövüşçü Yusuf Peyda, 11-20 Teşrinisani tarihleri arasında gerçekleşecek olan ad çekme sonrası ilk rakibinin ve müsabaka tarihinin netleşeceğini aktardı. Birkaç gün içerisinde Eskişehir’den ayrılarak Antalya gideceğini ileten Çıplak, “Uzun tıpkı süredir fiziksel olduğu kadar psikolojik kendisine de bu bökelik için hazırlanıyorum ve Türk Bayrağı üzere serencam nefesime kadar saldıracağım” dedi.

“Ringe çıktığımda insanlar bana ne düşündüğümü ve elbette odaklandığımı soruyorlar”

Avrupa Şampiyonası amacıyla Türkiye’ye gelen rakiplerine cebin haddinden fazla cimri çalıştığına vurgu eden arsıulusal dövüşçü Belirgin, “Ağırsıklet kategorisinde dövüşeceğim ve formumu arkalamak için tafsilatlı tıpkı süredir fiziki olduğu kadar ruh bilimsel yerine bile hazırlanıyorum. Şampiyonaya katılan sporcular, bireysellik artış öz ülkelerini temsil etmek amacıyla buraya geliyorlar. Ego de benzeri şekilde ülkem üzere ringe çıkacağım. Yensem de yenilsem dahi orada, “Yusuf Yalınlık aşınmış oldu” denilmeyecek aksine “Türkiye’yi yendik” gözü ile bakılacak ancak ben bunu dedirtmeyeceğim. Türkçesi Avrupa veya Dünya Şampiyonaları’na farklı aynı konsantrede çalışıyorum. Ringe çıktığımda insanlar bana hangi düşündüğümü ve şüphesiz odaklandığımı soruyorlar. Kendimi hiçe sayarak ülkemde okunan ezanı, İstiklal Marşı’mızı, kültürümüzü ve koskocaman tarihimizi aklımda çıkarmadığımı söylüyorum. Milli benzeri sporcu kendisine ringe çıkıyorum ve onun gururunu yaşıyorum. Mevki namına benzeri silkelenelim ve kamu edisyon şartlara rağmen gardımızı indirmeyelim.” diyerek sözlerini sonlandırdı. – ESKİŞEHİR

Share: