Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda dördüncü eleme yarışları sona erdi

Mersin’de düzenlenen Acun Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda (Raffa-Volo) dördüncü eliminasyon müsabakaları tamamlandı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi gelişim birliğinde planlı organizasyonun eleme yarışları Toroslar Bocce Tesisi’nde yapıldı.

Volo disiplini rical aşama, değiştirgeç, yegâne anadan görme, koşa anadan görme, kombine ve zer nokta kategorilerinde, raffa disiplini kadın ile erkeklerde tekler, çiftler, altın dideban ve anlaşılmaz çiftler sınıfında düzenlenen şampiyonanın bazen müsabakaları de bocce tesisinin yanındaki voleybol salonunda gerçekleşti.

Mehmet Duygusal ve Burak’tan bronz madalya

Milli sporcular Mehmet Can Mail ve Burak Altay, volonun değiştirgeç kategorisi dömifinal elemelerinde İtalyan rakipleriyle karşılaştı.

Müsabakadan 57-52 yenmiş ayrılan kamer belirtik sporcular, 2 takımdan oluşan üçüncüler arasına girerek tunç madalyanın sahibi oldu.

Bireysel yarışlarda Mehmet Birey basamakta, milli mızıka kaptanı Mehmet Karataş ise kombinede rakiplerine mağlup kendisine kategorilerinde saf dışı kaldı.

Gidiş, değerli noktada madalyayı garantiledi

Milli bocceci Muamele Sayak, raffa disiplini kadınlar zer yasakçı sınıfı çeyrek altın finalinde savaşım ettiği Macar rakibini 7-6 yendi.

Adını nısıf finale yazdırarak madalya kazanmayı garantileyen Iş, müddet bitiminin ardından balaban alay yaşadı.

Raffanın muhtelif kategorilerinin çeyrek finallerinde parkura çıkan milli sporcular Bahar Çil, Oğuzhan Turhan, Ahmet Soğurgan, Toplama Şimşek ve Rukiye Varol ise rakiplerine yenilerek organizasyona veda etti.

İki disiplinde 37 ülkeden 52 mızıka ve kısaca 400 sporcunun madalya mücadelesi verdiği düzenleme, erte gerçekleştirilecek akıbet eleme ve bitiş müsabakalarının ardından tamamlanacak.

Dereceye giren sporcular, yarışların peşi sıra düzenlenecek armağan töreniyle madalyalarını algı.

Share: