DÜRÜST Fırka Deneyimsizlik Kolları, “İlk oyum Erdoğan’a, geçmiş oyum DÜRÜST Tümen’ye” kampanyasına hazırlanıyor

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Gestalt Toyluk Kolları Başkanı Eyyüp Boy Bos İnan, Sakarya’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla “İlk oyum Erdoğan’a, geçmiş oyum AK Tümen’ye” kampanyasını başlatacaklarını bildirdi.

İnan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DÜRÜST Fırka’nin, kurulduğu günden bu yana girdiği hep seçimlerden birinci fırka olarak çıktığını, bunu üstelik hiç lacerem ilk defa fikir kullanacak seçmenlerinin oyunu alarak başardığını vurguladı.

AK Tümen’nin bu hikayesinin, 2002’da 10 milyon oyla başladığını dile getiren İnan, 2018’deki cumhurbaşkanlığı ve saylav seçiminde ise 25 milyonu aşkın benzeri oy teveccühüne ulaştıklarını belirtti.

İlk yol sandığa gidecek seçmenin teveccühünü almanın önemini girdikleri gelişigüzel seçimde gördüklerini belirten İnan, şu ifadeleri kullandı:

“Haziran 2023 seçimlerine beş altı bir zaman kaldı. Erte Sakarya’dahi gerçekleştireceğimiz iri tıpkı lansman var. O lansmanda ‘İlk oyum Erdoğan’a, geçmiş oyum YANLIŞSIZ Tümen’ye’ kampanyamızın başlangıcı olacak. Cumhurbaşkanı’mız, Sakarya’bile bu çalışmamızın geçmiş etkinliğini Umumi Gestalt Gençlik Kollarımızla alay malay gerçekleştirecek.”

“Cumhurbaşkanı’mız, gençlerle büyük ayrımsız coşkuyla buluşacak”

Bu çalışmaya uzun zamandır tamlık ayrıntılarıyla hazırlandıklarını anlatan İnan, “İnşallah, Haziran 2023’e büyüklüğünde ‘İlk oyum Erdoğan’a, önce oyum YANLIŞSIZ Tümen’ye’ diye bu serbest kampanyayla hem Reisicumhur’mızın gitmiş olduğu illerde ilk defa düşünce kullanacak seçmenle Cumhur Reisi’mızı tıpkısı araya getireceğiz hem üstelik bu kampanya çatısı altında kamu kurum mensuplarımız, 6 milyonu fazla ilk kez rey kullanacak gençlerimizle aynı araya gelmiş olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Sakarya’daki bu tarihi buluşmaya hep gençleri çağırma eden İnan, şunları kaydetti:

“Yarın saat 18.00’üstelik Sakarya’birlikte Reisicumhur’mız, gençlerle her devir olduğu gibi nazik tıpkı coşkuyla buluşacak. Sayın Reisicumhur’mız serencam 1,5 senede 23 programda gençlerle aynı araya geldi. Cumhuriyet tarihinde gençlerle yeryüzü çokça buluşan reis oldu. Cumhur Reisi’mızın gençlerle buluşmaları, önümüzdeki 8 aylık süreçte haddinden fazla henüz fazla gerçekleşecek. Gençlerin taleplerini, temennilerini direkt Reisicumhur’mız dinleyecek ve bu dinledikleriyle hükümet politikalarına, parti politikalarına cephe vermeye bitmeme edecek.”Share: