DÜRÜST Öğür Akçakoca İlçe Başkanı Sarıoğlu, TMO’nun fındık alımlarını değerlendirdi

AK Tümen Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Yer Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık gurur kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri kıvançlı ettiğini anlatım etti.

Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, TMO’ya fındık veren üreticilerin sorunlarını ileterek çözüm bulduklarını belirterek, “Akçakoca İlçe Teşkilatı kendisine Düzce Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve TMO Umumi Müdürlüğüne büyüklüğünde bu konuları ilettik. Biliyoruz, biz bile üreticiyiz. Buradaki sorunları arz acul şekilde çözüme kavuşturmayı istedik. Bu üstelik geçkin gerçekleşti.” bilgisini paylaştı.

TMO’nun fındık gelgel kriterlerini yükselttiğini, bu durumun üreticileri kıvançlı ettiğini aktaran Sarıoğlu, “Mabeyin konusunun peşini bırakmadık. Bu format üzerine Ayşe Keşir vekilimize hikmet verdik. Kendisi da istedi doğrusu. Bu format Cumhurbaşkanımıza iletildi. Cumhurbaşkanımız iyileştirmeyi yaptı. Geçersiz oranı yüzdelik 3’ten 5’e, boşluk oranı 10’a, tonaj oranı yüzdelik 50’ye çıkarıldı. Üreticilerimize uz olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: