Düzce’de 9 ayda 210 köpek kullanılmamış yuvasına kavuşturuldu

Düzce’birlikte yılın önce 9 ayında 210 kapik sahiplendirilirken, 2 bin 656 köpeğin tedavi ve rehabilitasyonu yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi Efsanevi Misafirhane, kuruluşundan itibaren birey dostların birlikte olmaya bitmeme ediyor.

Baytar İşleri Müdürlüğüne merbut yerine çalışmalarını sürdüren, ehlihibre baytar ve hizmet personeli ile patili dostlara bakım veren konukevi, yılın ilk 9 maaş sürecinde sokak hayvanlarına yönelik sağlıklaştırma çalışmalarına ivinti kesmeden devam etti.

Bu kapsamda 1769’u kapik, 247’si pisik oluşmak amacıyla 2 bin 16 hayvanı akur aşılarını yaparak kısırlaştıran kasılma, 2 bin 656 köpeğin tedavi ve rehabilitasyonunu gerçekleştirdi.

Sokak hayvanlarının yapı içerisinde bakımlarını yapmalarının yanında katıksız ortamlarında üstelik yanlarında olan ekipler, şehrin belli noktalarına yerleştirilen tagaddi odaklarının temizlenmesini ve abla takviyelerini birlikte devam ettirdi.

Can dostların mihman yuvaya kavuşturulması noktasında tehlikeli himmet harcayan Veteriner İşleri Müdürlüğü, mevrut talepleri değerlendirerek 210 köpeği kullanılmamış yuvalarına kavuşturdu.

Share: