Edirne gündem haberleri | İpsala Gümrük Kapısı’nda 108 kilo beyaz yakalandı

Tecim Bakanlığı Gümrük Kayırma ekiplerince İpsala Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda 108 kilogram beyaz zehir ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İpsala Gümrük Esirgeme Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan risk analizleri sonucu İpsala Gümrük Kapısı’na mevrut yabancı plakalı bir tır riskli olarak değerlendirildi.

X-ray taramasından geçirilen tırda kaknem yoğunluklar bulunduğu tayin edildi. Komütatör taharri hangarına alınarak tafsilatlı incelenirken, yasal yük olan gösterici kutularının, kontrollerde fark edilmemesi için benzer ciddilik ve yoğunluğa cemaat olacak şekilde değişik tıpkı yükle doldurulduğu anlaşıldı.

Dedektör köpeklerin eşyalara korkulu tepki vermesi üstüne kutular açılırken, projektörlerin süresince elektronik aksamların namına ayrımlı paketler olduğu görüldü. Ele geçirilen 200 paket ortamında kâin 108 kilogram ağırlığındaki maddenin maden sınav cihazı ile yapılan analizinde beyaz zehir olduğu belirlendi.

Uyuşturucunun naklinde kullanın araca el konulurken, çevirici sürücüsü gözaltına makbuz. Konuya ilişik soruşturmaya İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde çok cepheli devam ediliyor

Share: