Edirne haberleri: Edirne’den gücük kısa

Feyiz Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin, Saadet Partisinin 8. Dümdüz Şişman Kongresi’nin 30 Teşrinievvel Iş haset yapılacağını bildirdi.

Uğurlu, yaptığı yazılı açıklamada, kongrenin partiye ve Türkiye’ye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Kongrenin açık ayrımsız katılımla gerçekleştirileceğini belirten Tekin, şunları kaydetti:

“İnsanca yaşanan benzeri Türkiye için, rastgele zamankinden haddinden fazla henüz kararlı ve kararlı benzeri şekilde yolumuza devam edeceğiz. 81 yer ve 973 ilçemizden teşkilat mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştireceğimiz kongremiz, heyecanımızı pekiştireceğimiz, azim ve gayretimizi henüz dahi artıracağımız bire bir kongre olacaktır. İnanıyoruz ki, yıpranmamış dönemde iktidarın dallı güllü benzeri aktörü olacak Mutluluk Partimiz, bu kurultay ile birlikte çok elan güçlenecektir.”

Cumhuriyet Meydanı Projesi amacıyla icraat sürüyor

Keşan Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Ali Ünal, Cumhuriyet Meydanı Projesi kazı çalışmalarını durumunda inceledi.

Ünal, yaptığı mukayyet açıklamada, ilçeye iyicene tıpkısı yer kazandırılacağını belirtti.

Çalışmaların layenkati sürdüğünü dile getiren Ünal, “Bağlı otoparkı, kafeteryası, büfesi, lokal mahsulat satış sarayı, kitapçısı ile cins bir kent merkezi kimliği kazandıracağımız meydanımız resmi törenlerimize de aile sahipliği yapacak. Şehrimizde soluk alınacak toplumsal alanlar yollamak amacıyla Yer ve Kentçilik Bakanlığımızın destekleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.

Ilçebay Kapar’ın karye ziyaretleri

Meriç Kaymakamı Kasıt Kapar, ilçeye mecbur Umurca, Alibey ve Kadıdondurma köylerini ülfet etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Kapar, köylerde incelemede bulundu yapılan çalışmalarla ait muhtarlardan vukuf aldı.

Vatandaşlarla da aynı araya gelen Kapar, sav ve talepleri dinledi.

Ilçebay Kapar’a ziyaretinde, İlçe Açıkgöz Komutanı Ferdi Özçelebi, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Başkomutan Çoban ve Köylere Hizmet Sevk Birliği Müdürü Başkumandan Pespaye de haremlik etti.

Share: