Edirne ruzname haberleri: Edirne’den gelişmemiş gelişmemiş

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Edirne Tecim Borsası Umumi Heyet başkanlığına baştan seçilen Özay Öztürk’e adamakıllı olsun ziyaretinde bulundu.

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya bakarak Kırbıyık Öztürk’ü mülakat etti.

Ziyaretinde Öztürk ve Umumi Heyet Üyeleri tarafından karşılanan Vali Kırbıyık, burada Borsanın faaliyetleri ve lisanslı depoculuk işlemleri ile ilişkin bilgiler alarak tarımsal ürün verimliliği ve fiyatladırılması, hayvancılık faaliyetleri konusunda umumi durum, alışveriş işlemleri ve talih çapındaki piyasalara göre lehçe değerlendirmelerde bulundu.

-Ozan-yazar Behramoğlu’nun adı caddeye veriliyor

Ozan ve yazar Ataol Behramoğlu’nun “Edirne Köprüsü” şiiri 15 tonluk mermere işlendi

Edirne Şehremaneti Meclisi’nin 3 Ekim’de yaptığı toplantısında alınan değişmeyen doğrultusunda Behramoğlu’nun isminin iki güreşçi köprüsü arasındaki caddeye verilmesi akseptans edilmişti. 8 Teşrinievvel Cumartesi haset açılışı yapılacak caddeye 15 ton ağırlığında mermer taşa Behramoğlu’nun “Edirne Köprüsü” şiiri yazılarak, küşat yapılacak noktaya getirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gazetecilere yaptığı açıklamada şiiri ölmezleştirmek üzere böyle aynı proje ortaya koyduklarını belirtti.

Behramoğlu’nun isminin Narven’a muvasala sağlayıcı iki köprü arasındaki caddeye verileceğini söyleyen Gürkan, 15 tonluk mermerin bulunduğu konumun bakir destinasyon noktalarından olacağını belirtti.

-Akbal, Uluslararası Güvenlik Kongresi’nde beyanat sundu

Trakya Üniversitesi Keşan Hakkı Yörük Keyif Yüksekokulu Müdür Muavini Öğr. Gör. Dr. Özdemir Akbal, ensiz içi ve yetersiz dışından akademisyenlerin katılımıyla planlı “Uluslararası Asayiş Kongresi”hangi çağrılı konuşmacı yerine katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İnönü Üniversitesi Önemli Araştırmalar Merkezi (İNÜSAM), Uluslararası Yöntem ve Düzenlilik Çalışmaları Derneği (INTPOLSEC) ve International Journal of Politics and Security (IJPS) gelişim birliğiyle “Arsıulusal Düzenlilik Kongresi” düzenlendi.

İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde, arsıulusal siyaset ve düzenlilik alanında uzman akademisyen ve araştırmacıların katkılarıyla gerçekleştirilen kongreye dil cambazı olarak katılan Akbal, “Arap Yarımadası Asayiş Faaliyetlerinin Strüktürel İncelemesi” antetli benzeri tike gerçekleştirdi.

-Eğitme programı düzenlendi

Trakya Üniversitesi (TÜ) Martir Ressam Hasan Istek Evire Çevire Sanatlar Patika Yüksekokulu, okula bu sene başlayan öğrencilerin üniversiteye ve çevreye uyumunu kolaylaştırmak amacıyla eğitme programı gerçekleştirdi.

TÜ Şehit Ressam Hasan Meram Domuzuna Sanatlar Çığır Yüksekokulu vasıtasıyla üniversiteye 2022-2023 Akademik Yılı’nda başlayan öğrenciler amacıyla eğitme programı düzenledi. “Darülfünun Yaşamına Uzlaşma Programı” yerine üstelik aşina muarefe ve brifing toplantısına akademik ve yönetimsel personel ile öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Doç. Dr. Semiha Kartal ekol ve programlar hakkında detaylı bilgiler vererek, yeni eğitim tedrisat yılının öğrencilere ve akademisyenlere aynalı olması temennisinde bulundu. Programda öğrenciler, akademik ve yönetsel personel ile tanışmalarının ardından eğitim-öğretim yönetmeliği, umumi işleyiş, danışmanlık faaliyetleri ve sınav yönetmeliği kabil konularda bilgilendirildi.

Soru-cevap ve rey alışverişiyle akıbet bulan program çerçevesinde öğrenciler üzere müşavir tedrisat elemanları eşliğinde Trakya Üniversitesi Narven Yerleşkesi ve Sultan II. Bayezid Külliyesini içeren bire bir çağ ve firez gezisi düzenlendi.

Share: