Edirne Valisi Kırbıyık, Keşan’daki beton kat çalışmalarını inceledi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Keşan ilçesine merbut Agâh ve Erikli köyleri ortada bitmeme eden beton öğün çalışmalarını inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kırbıyık, el yapım çalışmalarını sürdüren İl Hususi İdaresi ekiplerini ziyaret etti, çalışmalarında basitçe diledi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Kırbıyık, Uyanık-Erikli arasındaki 4,2 kilometrelik yolda silindirle sıkıştırılmış beton teknolojisi ile yapılan yolun tamamlanmak amacıyla olduğunu belirtti.

Beton yol uygulamasının avantajlı olduğunu belirten Kırbıyık, “Bu yıl İl Özel İdaresi ekiplerimizin yoluyla beton nöbet uygulamasına başladık. Biliyorsunuz beton kere uygulaması hem konfor hem dayanıklılık hem dahi maliyet bakımından yüzeysel istila asfalta bakarak çok elan akıllıca. Bu sebeple tüm kapasitemiz ile çabuk ayrımsız şekilde bu çalışmalarımızı cezbetmek için gayret gider ediyoruz. Tam ekiplerimizin ellerine sağlık, teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

İnceleme programına TBMM Eş Ayvaz Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve DOĞRU Fırka Edirne Mebus Dr. Fatma Aksal, İpsala Kaymakamı ve Keşan Kaymakam Vekili Ömer Sevgili, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve gelgel müdürleri katıldı.

Share: