Edirne Valisi Kırbıyık, köy ve beldeleri müzakere etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, merkeze merbut kaza ve beldeleri mülakat etti.

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçmiş yerine Havsa ilçesine ilişkin Şerbettar köyünü musahabe fail Ilbay Kırbıyık, burada vatandaşlarla alay malay çay içip arkadaşça etti.

Daha bilahare 1830’lu yıllarda yapılan ve kültür varlığı adına tescillenen tarihi köy çeşmesini inceledi, hizmet ve yer düzenlemesi yapılması için emir verdi.

Keşan ilçesine mecbur Yenimuhacır ve Beğendik beldelerini üstelik ziyaret fail Kırbıyık, Beğendik’te 1966 yılında yapılan camide devam eden değişiklikler çalışmalarını inceleyerek, sunma kısa sürede bitirilmesi üzere çalışmalara destek vereceklerini ifade etti.

Yenimuahcır Beldesinde, Belediye Başkanı Mustafa Türker aynı süre görüşen Vali Kırbıyık, katmerli önleme ve dere düzelti çalışmaları, Karanlıkdere akmaz projesi ve Namazgahlık Çeşmesi restorasyon çalışmaları kadar konularda bilgiler alarak değerlendirmelerde bulundu.

Vali Kırbıyık, şehremaneti ziyaretinin ardından Spor Ayak Teşkilatı yoluyla yapımı gerçekleştirilen sınırlanmış halı sahada bitmeme eden icraat ile ilişik incelemelerde bulundu.

Keşan programı ile ilişik bire bir istimara fail Ilbay Kırbıyık, izlence çerçevesinde rastgele beldeyi, her köyü ülfet etmeye çalıştıklarını vurguladı.

İl genelinde devam fail çalışmaları yerinde görmeye, ihtiyaç ve talepleri vatandaşlarımızdan ayrımsız adına dinlemeye çaba ettiklerini aktaran Ilbay Kırbıyık, “Bu sebeple zaman Keşan ve beldelerimize çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Yaptığımız bu ziyaretlerde aldığımız talepleri ve tespit ettiğimiz ihtiyaçları kurumlarımızın sığa ve imkanları ölçüsünde arz gücük zamanda karşılamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kırbıyık’a ziyarette, TBMM Kadın-Koca Okazyon Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakam Vekili Ömer Sevgili, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, İl Cingöz Komutanı Ölçüsüz Keleş ve İl Itimat Müdürü Mustafa Alçalar de zevcelik etti.

Share: