Edirne’de İlim Yayma Cemiyeti marifetiyle “Vefa Programı” düzenlendi

İlim Ifşa Cemiyeti Edirne Şubesi vasıtasıyla “Vefa Programı” gerçekleştirildi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İlim Yayma Cemiyeti İsmet Kaan Konukevi’nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyadaki tam Müslümanlara ve mazlumlara alın benzeri sorumluluğunun olduğunu söyledi.

Kırbıyık, bu sorumluluğun hesabına getirilmesi amacıyla gelecek nesillerin çokça mebzul yetişmesi gerektiğinin altını çizdi.

İyi yetişmenin çabucak akademik anlamı kapsamadığını tıpkısı zamanda maneviyatı ve milli duyguları kaslı insanlar yetiştirmenin önemine değinen Kırbıyık, şöyle konuştu:

“Bununla ait hem devletin metin çokça hamleleri oldu hem da bir nice kurumun birlikte zat içerisinde yetişek kurumlarına yatırımlarını gördük. Tabi buradaki akademik yetiştirme çokça muhteşem amma bize 15 Orak Ayı şurası birlikte göstermiş oldu, bakın o 15 Orak Ayı’üstelik F-16’lardan bu milletin üstüne bomba bırakan darbeci pilotlar, basık pilotlar akademik namına iyi yetiştirilmişti. 13, 14 yaşında bu devletin askeri okullarına münfail, savaş okullarında kültürlü ihtimal kendi içlerinde ‘parlak’ çocuklardı. Nasıl koca yetiştireceğiz. Maneviyatı akva, ahlakı kuvvetli, dini akva, milletini seven adam yetiştireceğiz. İşte akıllıca eş yetiştirirseniz o ant karşınıza Selçuk Bayraktar çıkıyor. Savunma sanayisinde yaptığı işlerle tıpkı kıvrılma oluşturuyor. Hem ülkesi hesabına hem milleti hesabına hem parçalanmamış dünyadaki birçok denklemi baştan kurgulayabiliyorsunuz.”

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Kaan bile cemiyetin kestirmece 70 senedir bakım verdiğini söyledi.

Cemiyetin ahlaklı, maneviyatlı, devletini ve milletini seven insanlar yetiştirdiğini dile getiren Kaan, “İlim Yayma Cemiyetimiz Türkiye’de da ev dışında birlikte faaliyetlerini yürütüyor. bu haysiyetle yurtlarımızda yetişen evlatlarımız, gençlerimiz bugün devletimizin nazik kademelerinde görev yapmaktadır.” dedi.

İlim Ifşa Cemiyeti Umum Müdür Yardımcısı Nurullah Parıltı ise cemiyetin Türkiye’da 180 elverişsiz, 179 büro ve 100 bilgisizlik merkeziyle pir insan yetiştirmeye hız ettiğini kaydetti.

İlim Yayma Cemiyeti Edirne Ofis Başkanı Abdullah Bülbül, İlim Ifşa Cemiyeti Edirne Yazıhane Müdürü Derviş Güzey de aynı meşveret yaptı.

Programda cemiyete katkıda bulunanlara plaketleri verildi.

Etkinliğe, Mut Partisi Umumi Komutan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne Ilbay Yardımcısı ve İl Özel idaresi Umumi Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, YANLIŞSIZ Öğür Edirne İl Başkanı Belgin İba, İl Kıyamet ve Ivedi Durum Müdürü Mürtefi Altındal, amme kurumlarının bölüm müdürleri ve aksiyon insanları katıldı.

Share: