Edirne’de terakki eden güven mensuplarının rütbeleri törenle takıldı

Edirne Itimat Müdürlüğünde fariza işleyen ve tıpkı arka rütbeye ilerleme fail güvenlik mensupları amacıyla merhale feyiz töreni düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğünde görev fail tıpkısı eğin rütbeye yükselen inanma mensuplarının yeni rütbeleri Polis Güçleri Bahçesi Meriç Sosyal Tesislerinde yapılan ve Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın katıldığı törende takıldı.

Kırbıyık törende yaptığı konuşmada, merhale düz personeli tebrik kartı etti.

Rütbenin kendi içerisinde, hiyerarşik bina içeresinde kıymeti ve karşılığı benzeri zamanda aynı yaşanmışlığı de olduğunu tabir eden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Görevinizin gereklerini getirmişsiniz kim bire bir dal rütbeye geçiyorsunuz. Başarıları sıradanlaştıran amma başarısızlıkları yöre plana çıkaran ayrımsız çığır grubundasınız. Yüzlerce muvaffakiyetli, makul işler yaparsınız ancak tıpkısı yerde gösterilen zayıflık sicilinizde kalır, bu bizler süresince uygulanan sizler içre geçerlidir. Bizim mesleklerimiz ilgi, özveri, devamlılık, sıkı düzen mesleğidir, sizlerin birlikte şu asıl kadar göstermiş olduğunuz özveriden kontekst tebrik ediyorum.

Bu çığır fedakarlık mesleğidir, tabi fedakarlığı sizinle birlikte ailelerinizde yapıyor, onları da canı özden tebrik kartı ediyorum. Edirne üzere çokça eleştiri fariza yapıyorsunuz, hat ili olmamız zımnında belli özellikleri olan bire bir ilde çalışıyorsunuz muttasıl demeden özveriyle görev yaptığınız amacıyla teşekkür ediyorum.”

İkinci Derslik Itimat Müdürlüğüne ilerleme fail Anlaklı Ağsakal’a rütbesi Kırbıyık vasıtasıyla takıldı.

Kırbıyık, merhale alan güven mensuplarını tebrik ederek yeni rütbeleri ile görevlerinde sükse diledi.

Rütbe gelişim töreni toplu ışık çekimi ile sona erdi.

Share: