Edirne’den gelişmemiş güdük

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Uğurlu, 1 Teşrinievvel Dünya Yaşlılar Günü zımnında mütalaa yayımladı.

Uğurlu, mesajında, yaşlıların kendiliğinden sonraki nesilleri hayata hazırladığını belirtti.

Yaşlıların kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamanın toplumun önde mevrut görevlerinde olduğunu tamlayan Uğurlu, şunları kaydetti:

“Bizim medeniyetimizde esas ve babamız yaşlandığında onlara öf da demeden bakmamız var. Maalesef ki günümüzde ebeveynlerimiz yaşlanınca sığınacak bap yerine erinç evini görüyorlar. Onlar bizleri ne el şartlarda büyüttüklerini bire bir kavrayabilsek bırakın onları erinç evine bırakmayı birkaç dakikalığına üstelik yanımızdan ayrılmalarına razı olmayız. Yaşlılarımıza bugün gösterilecek merbutiyet ve ocumak, ati kaygılarımızı azaltacak, mecmu bireylerin gönül güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Yaşlılarımız geçkin ile zaman ortada güreşçi köprüsü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayıcı en zer varlıklarımızdır.”

Nikah törenlerinde pisik maması bergüzar edilecek

Keşan Belediyesi, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Dulda Günü kapsamında 1-8 Teşrinievvel tarihlerinde kıyılacak olan nikahlarda katılımcılara kedi maması hediye edecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, sahipsiz hayvanların beslenmesine müteveccih farkındalık oluşturmanın amaçlandığı belirtildi.

Belediyenin sahipsiz hayvanların yaşamlarını kolaylaştırmak üzere çalışmalar yapıldığı aktarılan açıklamada, “Hayatlarını birleştirme kararı alan çiftlerimizin 1-8 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde kıyılacak olan nikahlarında, bizle aynı sahn paylaşan çıkmaz hayvanlarımız amacıyla 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında pisik maması armağan edeceğiz. Fert dostlarımızın beslenmeleri üzerine duyarlılığı yükseltmek üzere bu kampanyayı düzenliyoruz. Hedefimiz çiftlerimizin bu özel ve bahtiyar günlerinde farkındalığı yükseltmek, sokakta işlek canların ilgiye ihtiyacı olduğunu izhar etmek.” ifadelerine vadi verildi.

Share: