Edirne’den gücük gücük

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencisi Atakan Kibrit, Almanya’da tıpkı göstergeç kanalındaki programda Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni anlattı.

TÜ yapılan yazılmış açıklamaya göre, Tarihi Kırkpınar Semiz Güreşleri ününü değme geçen çevrim elan bile artırıyor.

Das Erste’üstelik yayınlanan Europa Magazin programında Kırkpınar, yağlı güreşler ve pehlivanlar anlatıldı.

Semiz güreşin inceliklerinin ve geçmişinin anlatılıp Edirne’nin da tanıtıldığı belgeselde TÜ öğrencisi Edirneli pehlivan Atakan Kibrit’ın Kırkpınar Semirtilmiş Güreşlerine tedbir sürecine saha veriliyor.

TÜ Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesindeki dersleriyle idman yazmak beyninde geçen hayatından kesitler sunan belgesel, Atakan Çalma’ı Tekirdağ Hüseyin Güreşçi Semirtilmiş Güreşleri’nde zaferi, Kırkpınar’da ise yenilgiyi tadarken strateji ediyor.

“Olimpiyatlar atletler için neyse, Kırkpınar de bizim için odur.” diyen Makas, derslerine verdiği önemden ve küçüklükten beri hayalini kurduğu başpehlivan unvanını alabilmek için sürdürdüğü dosdoğru hayattan da bahsediyor.

Radyo Günâşık üniversitenin sesini dünyaya duyuruyor

Trakya Üniversitesi radyosu Radyo Gün Çiçeği makro bire bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Üniversiteden yapılan yazılmış açıklamaya göre, tıpkısı hayalken gerçeğe dönüşen ve Ağustos 2020’den bu yana “söze dayalı” programcılık anlayışı ile bodur sürede pahal tıpkı dinleyici kitlesine vasıl Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Gündöndü, devam eden ve kullanılmamış başlayan programları ile için doludizgin devam ediyor.

Yayın hayatına başladığı iki almanak süre içerisinde birbirinden adamakıllı şarkıların birlikte özgün muhtevalı programları ile 106.2 Mhz frekansından bölgeye, PowerApp ve Spotify ile cemi dünyaya Trakya Üniversitesinin sesini duyuran Radyo Günebakan, yaz aylarında birlikte programlarıyla ilgi çekiyor.

Trakya Üniversitesinin umum etkin ve öğrencilerinin izlence yapabileceği Radyo Ayçiçeği’üstelik bitmeme eden 12 daim programın birlikte yıpranmamış içerikler ve ibdai programlar bile yapıt hayatlarına başlıyor.

Share: