Edirne’den gücük güdük

2022 Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde fariza sürelerini bütünler, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev işleyen vali yardımcısı, ilçebay, nezaret merkez teşkilatında işyar olanlar ile ahbaplık müşavirlerinin kullanılmamış görev yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna göre, İscehisar Kaymakamı Murat Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Itibar Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Rençper Hantal Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Canan İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Ergin Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a kaymakam, Uzunköprü Kaymakamı Kağan Ağır Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah Giresun’a ilbay yardımcısı, Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş Batman’a hususiyet müşaviri yerine atanmıştı.

-“Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Dimdik Yaşam” konularında eğitim bilimi verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Sülale ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Cahillik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi işbirliği ile kent genelinde yaz Kur’an kursu, çocuk yuvası ve gün bakımevleri ve gençlik merkezindeki öğrencilere müteveccih “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Zinde Hayat” konularında eğitim bilimi verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya bakarak, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü ve Edirne Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Kadın Yarkurul Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kayaç Demirtaş hoca ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde vazifeli uzman personeller ile Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde memur ruhiyatçı Gülme Akla Yatkın aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgili ahali ilanı ası ve broşürler gözyaşı gruplarına akıllıca yerine öğrencilere dağıtıldı.

Share: