Edirne’den kısa güdük

Edirne’birlikte, “Balkanların Fethinde Gazi Dervişler” söyleşisi düzenlendi.

Çokluk Vakfı Edirne Şubesinden yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, müverrih, Prof. Dr. Haşim Mecnunca, Devecihan Firez Merkezi’nde planlı söyleşide, Balkanlar’ın fethine ilgili bire bir enformasyon gerçekleştirdi. Delimsirek, Edirnelilerle buluşmaktan memnun olduğunu ayrıksı etkinliklerde bile gene karışmak istediğini belirtti.

Toplama Vakfı Edirne Yazıhane Başkanı Vabeste Bektaş da Delicesine’e sunumundan kıran teşekkür etti.

Söyleşinin peşi sıra Delice, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve söyleşiyi dinleyenlere Dervişler, Fakihler, Gaziler isimli kitabını imzaladı.

Söyleşiyi, Enez Kaymakamı Cafer Çiftçi, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Garp, Edirne Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, Edirne Firez ve Turizm Müdürü Eksiksizlik Soytürk, MHP İl Başkanı Zakir Tercan, akademisyen müverrih yazar Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, akademisyen Dr. Atmaca Tığ, Toplama Vakfı Hastalıklı Büro Başkanı Dr. Utkulu Birdal ve vatandaşlar katıldı.

Pasta ve sokum atölyesi açılacak

Edirne Belediyesi ve Edirne Milli Yetişek Müdürlüğü işbirliğinde çörek ve lokma atölyesi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, Edirne Belediyesi Kadın ve Ocak Hizmetleri Müdürlüğünce düzenlenen Edirne Yüksekokul’nin çörek ve gato sunumu atölyesi ile vatandaşlara hizmet vereceği tabir edildi.

Edirne Belediyesi Edirne Yüksekokul ve Edirne Milli Yetişek Müdürlüğü işbirliğinde açılacak atölyeye kayıtların başladığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“512 saatlik benzeri kurs ile Edirne’dahi işlek vatandaşlarımıza gato ve pasta sunumu üzerine repertuvar kazandırmayı amaçlayan izlence kontenjanlar ile kapalı olacak.

Edirne Belediyesi Fatma Şakir Memik Karı Merkezi’nde düzenlenecek ve Duyma Örgün eliyle verilecek kurslar amacıyla 0284 213 41 02 numaralı hattı arayarak, bilgelik alabilir ve taşıt yaptırabilirsiniz.”

Share: