Edirne’den kısa kısa

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Kötü Zaferiye Mahallesi’nde güvenlik açısından gözdağı oluşturan metruk binanın yıkıldığını bildirdi.

Helvacıoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, birey ve para güvenliğini riske atan metruk yapıların yasa ve yönetmeliklere bakarak yıkıldığını belirtti.

İlçe genelinde çalışmaların süreceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Ekiplerimiz, yön bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binaları yıkıyor, emin alanlar haline getiriyor. Vatandaşımızın duygusal ve servet güvenliği açısından oluşturduğu tehlikelerden kaynaklı yoğun şikayet aldığımız metruk binaların yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere bakarak yıkımlarını sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TÜ mezununun başarısı

Trakya Üniversitesi Eğitim Bilimi Fakültesi Güzelce Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Malumat Dalı’ndan bu yıl mezun olan Melis Aracı, EKPSS’nin (Sakat Kamu Personeli Seçilmiş Sınavı) P3 puan türünde 73,24519 nokta alarak enstrüman alanında Türkiye birincisi oldu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Uzlaştırıcı, başarısında Saz Eğitimi Anabilim Dalı ve Eğitim Bilimi Fakültesi’nde derslerine giren öğretim elemanlarının nazik katkısı olduğunu belirtti.

Uzlaştırıcı, Okulu yardımıyla enstrüman alanında kendisini geliştirdiğini ve mezun peki olamaz hisse senedi hayatına atılacağı üzere coşkulu olduğunu dile getirdi.

Çalgı Eğitimi Ana Bili Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Musaoğlu bile Melis Ara Bulucu’yı başarısı üzere kutlama ederken, bu başarının yemeden içmeden anabilim dalı açısından değil Trakya Üniversitesi açısından birlikte bire bir gelgel kaynağı olduğunu rapor etti.

Share: