Edremit’te depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabilecekleri “küşade market” oluşturuldu

Balıkesir’in Edremit ilçe Kaymakamlığınca, depremzede vatandaşlar amacıyla market düzenlendi.

Hareket bölgesinden ilçeye gelen afetzedelerin giyimden, gıdaya cümle, sililik malzemesinden tulum gaza büyüklüğünde bir çokça ihtiyaçları ücretsiz namına karşılanıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenlerden 800’ü Edremit’e getirildi.

Edremit Kaymakamlığı vasıtasıyla anahtar altına alınan depremzede ailelerin mecmu ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulan sarih market, 75’inci sene Ortaokulu Spor Salonunda bakım vermeye başladı.

İlçe esnafı ve vatandaşlar tarafından gıdadan, kıyafete ve kişisel hizmet malzemelerine kadar bağışlanan mahsulat Türk Kızılay’ı Edremit Şubesi görevlileri ve gönüllü vatandaşlar marifetiyle sınıflama edilerek dağıtıma hazır ağıl getiriliyor.

Kaza eliyle hayata geçirilen projenin yürütücülüğünü üstlenen Türk Kızılay’ı Edremit Şubesi Sekreteri Ahmet Nusret Kılnamaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, marketten depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretsiz kendisine karşıladıklarını bildirdi.

75’inci yıl Ortaokulunda kaymakamlık öncülüğünde vatandaşların desteğiyle oluşturulan merkeze mevrut besin, ortaya koymak ve ısıtıcı gibi yardımları topladıklarını belirten Kılnamaz, şu asıl kadar ilçeden ilçe öncülüğünde 4 tır yardımı bölgeye gönderdiklerini bildirdi.

Merkezde bölgeden gelen depremzede vatandaşlara istedikleri kadar azık ve ruba yardımında bulunduklarını nâkil Kılnamaz şunları kaydetti:

“İhtiyaçları öncelikle kaymakamlığımız kategorik başlık bölgesinde tespit ediliyor. Orada taşıt altına alındıktan sonraları burada ihtiyaç ne yöndeyse yiyecekse araç, kıyafetse çul, içecekse meşrubat ve eksantrik herhangi bir hangi ihtiyaç varsa buradan realizasyon edebilirler. Şu anda kaymakamlığımız bu konuyu eş güdümlü ediyor. Vatandaşlarımıza seçkin şeyden önce bu dönemde göstermiş oldukları ilgiden, destekten ve alakadan çevre haddinden fazla minnettarız.”

Share: