Eğitim-Bir-Sen’den Ferizli’de sürücü kursu sınav komisyonu üyesini zedelenmek iddiasına izah

Terbiye-Benzeri-Sen üyeleri, Ferizli’bile sürücü kursu sınav komisyonu üyesini darp iddiasına ilgili açıklama yaptı.

Ferizli Kaymakamlığı önünde toplanan kadro hesabına açıklama eden Sakarya Büro Başkanı Erek Mengen, eğitimciye şiddete dur emretmek, seslerini yetkililere ifşa etmek, hal bulma iradesini harekete kılmak üzere bire bir araya geldiklerini söyledi.

Mengen, 17 Eylül’üstelik Ferizli’üstelik yetişek çalışanlarını dikçe üzen şiddete şahit olduklarını dile getirerek, “Ferizli da ayrımsız şoför okulu sahibinin ve yırtıkça çalıştırıcı oğlunun, sınav komisyonunda görev özne arkadaşımızı darbetmesi cümle anlamıyla eşkıyalıktır. Eğitim Bilimi çalışanları yerine yetkililerden sesimize kulak vermelerini, toplumumuzda her an kalan şiddeti ortadan kaldıracak önlemlerin benzeri zaman önce alınmasını, terbiye çalışanlarına yönelik acul ilişik tıpkı kanun maddesinin Öğretmenlik Iz Kanununda kategorik olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı

Şiddetin katiyen akseptans edilemeyeceğini, terbiye çalışanlarına müteveccih şiddet olaylarının üstünün kapatılmaması gerektiğini vurgulayan Mengen, “Bu ahval yemeden içmeden yönetimsel ve adli soruşturmalarla geçiştirilmemeli, yaptırımlar mülk cezasından ibaret kalmamalıdır. Eğitim çalışanlarına çevrilmiş şiddetin soruşturulması ciddiyetle yapılmalı, cezalar de toplumsal sonuçları üstelik çetin olmalıdır.” diye niteleyerek konuştu.

Mengen, Eğitim-Tıpkısı-Sen olarak bu olayın sonuç olmasını temenni ettiklerini dile getirerek, “sabah akşam terbiye çalışanlarımızın birlikte olacağımızı ve bu olayın hem hukuksal hem bile yönetimsel adına takipçisi olacağımızı beyan ederiz.” dedi.

Share: