EGM’den “polisevlerinde zırhlı asayiş kulübesi ve siperlik” açıklaması Açıklaması

Güvenlik Genel Müdürlüğü (EGM), CHP’li Misyon Bakan’ın Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi üzerine “polisevlerinde zırhlı güvenlik kulübesi ve güneşlik olmadığı” yönündeki iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

EGM’den yapılan açıklamada, polis teşkilatına yönelik dezenformasyon girişimlerine ayrımsız yenisinin elan eklendiği, polisevlerinde zırhlı asayiş kulübesi ve zırhlı güneşlik olmadığı yönünde iddianın kayran aldığı kaydedildi.

Türk Polis Güçleri Teşkilatı’nın teknolojinin bütün imkanlarını geri olduğu kadar zaman üstelik sonuna büyüklüğünde kullandığının, çağın gereklerine çabucak uzlaşma sağladığının ve bu konularda tek eksiğinin bulunmadığının aktarıldığı açıklamada, “Örneğin Teşkilatımız, dünyada AKIN helikopterine sahip yegâne polis güçleri teşkilatıdır. Hususi Harekat Başkanlığı Sanal Taktik Eğitim Merkezimizdeki uygulayım bilimi ise dünyada vakit kaybetmeden iki ülkede mevcuttur.” ifadeleri kullanıldı.

“Süratli reddediyoruz”

Konuyla ait seçme araştırma yapmadan batıl iddiayı ortaya atan ve sosyal iletişim araçları hesabında Tunceli Polisevi’nin görselini kullanan CHP’li Erek Bakan’ın kandırıcı bilgiler verdiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tunceli’deki bahis konusu bina, demirli beton olup camları kurşungeçirmez özelliğe sahiptir. Bakan’ın, Mersin’in Mezitli ilçesinde saha düz Tece Polisevi için doğacak sürdüğü iddialar birlikte gerçeklik dışıdır. Polisevinde kâin kez noktasında, Murat Bakan’ın iddiasının bilakis hem çelik yelek hem da detaylı namlulu tüfek bulunmaktadır.

CHP’li Bakan’a tavsiyemiz, FETÖ ile analog anahtar kullanmaması ve bire bir saylav adına ‘Polis Güçleri Teşkilatı’nın yapılandırılmasında cafcaf oynayacağız’ tehdidinde kâin HDP’lilerle bire bir rubai zarfında bulunmamasıdır. Bizlere müteveccih bu ve bir matlup operasyonlarını ayıplıyor ve çapkın reddediyoruz. Henüz evvel dahi sayısız sefer namına yöneltilen nahak ithamlara müstelzim cevabı veren Türk Polis Güçleri Teşkilatı, bundan sonra birlikte vatandaşlarımızı doğru ve belirgin şekilde bilgilendirme kararlılığındadır.”

Share: