Eğreti otobüsü şarampole devrildi: 39 çorlu

Bartın’da şehirlerarası geçici otobüsü şarampole uçarak devrildi. Kazada 36’sı sâri 39 emanet yaralandı.

Edinilen bilgiye göre ilçe, sabahleyin saat 07.30 sıralarında Bartın’ın Akçamescit köyünde yaşandı. M.E. idaresindeki 22 FM 053 plakalı Kamil Antrenör firmasına ilişik sâri otobüsü Rize’den Zonguldak’a gezmek üzere yola çıktı. Otobüs Bartın’ın Akçamescit köyüne geldiğinde kontrolden çıkarak şarampole uçtu. Devrilen otobüsteki kazada araçta bulunan 36 muvakkat ile 3 anahtar personeli yaralandı.

İhbar konusunda görüngü namına çok sayıda cankurtaran atıf edildi. Kaza durumunda geçmiş müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla Bartın Şevket Hastanesi’ne kaldırıldı. Uyanık ve polis ekipleri görüngü yerinde serbest asayiş önlemleri aldı.

Kazadan hafif yaralı kurtulan Ferit Boray Akbulut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dil Rize’den kalkmıştı. Ego Ordu’dan binmiştim. Kazanın kuşkusuz olduğunu anlayamadım. Ego o ayakyolu uyuyordum. Anlayamadım. bir anda kendimizi burada bulduk” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Ambulansta ilk müdahaleleri yapılan gâh yaralılar olayın şokunu yaşadı. Fenomen adına itfaiye aracı ve AFAD ekipleri de gönderme edildi. Kazayla ilişik başlatılan soruşturma sürüyor. – BARTIN

Share: