Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı İbrahim Yumaklı Açıklaması

Bir sıra programa katılmak ve incelemelerde mevcut olmak amacıyla Kastamonu’yu ülfet eden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, “Üretenlerin, bu memlekete ayar katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanında kendisine onların üretimde kalması amacıyla bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini daha dahi arttırabilmek amacıyla hangi gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, bire bir sekans programa katılmak ve incelemelerde düşmek için Kastamonu’ya geldi. Nazır Yardımcısı Yumaklı, Kastamonu’birlikte geçmiş olarak DÜRÜST Öğür teşkilatıyla kahvaltıda ayrımsız araya geldi. Vekil Yardımcısı Yumaklı, henüz sonra Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında konuşma etti. Ziyarette Yumaklı, Ilbay Avni Çakır’dan kentte yürütülen projeler karşı vukuf aldı. Yumaklı’nın tıpkısı ahir durağı ise DOĞRU Öğür Kastamonu İl Başkanlığı oldu. AK Öğür İl Başkanı Doğan Adlı’yü makamında ziyaret fail Yumaklı, 2023 yılının hem Türkiye hem dahi YANLIŞSIZ Fırka için kalburüstü bir şekilde geçeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında konuşan SELIM Fırka İl Başkanı Doğan Adlı, “Bakanlığın bir nice hava ve kuruluşları var. DSİ, Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü kabil kurumları var. Bu kurumlarla ait ilimizin gönül ve talepleri var. Bunları da size arz etmek istiyoruz. Biliyoruz ki hangi antlaşma kapınızı çalsak Kastamonu hesabına herhangi bir devir sorunların çözülmesinde bütün yanımızda oldunuz. Sizin nezaret makamında olmanız bizim ve Kastamonumuz üzere nazik kırıcı ve erke oluşturuyor” dedi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımda üretimi arttırmak için gereken herhangi bir şeyi yapacaklarını belirten Yumaklı, “Geçkin geçtiğimiz yıl başat felaketinin birinci yıl dönümüydü. Başat felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bizim buraya gelişimiz iki öğün ertelendi vürut şansımız olmadı, ateş ve afetten ufuk ertelendi. Geldiğim andan itibaren heyecanlıyım, dışarıdan fark edilemeyecek ama benim içimde fırtınalar kopuyor. Bunun iki sebebinden birisi, aynı dikici torunu olan İbrahim’in bu memlekette icra vekili yardımcısı pozisyonuna gelebilmesinin nişanesi. Emreylemek kim fırsatlar tümce için eşit. Diğeri Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, kayırıcı koca ülkelerin ekonomilerinin alarmlar verdiği dönemde Türkiye’nin olabilecek sunma uygun seviyede bu süreci atlattığından da memnuniyet duyduğumuzu bir vatandaş olarak söyleyebiliriz. Sahada olacağız, vatandaşımızın beraberinde olacağız. Tığ yapılması gerekenler üstünde çalışıyoruz amma birebir de üretenlerin, bu memlekete derece katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanı sıra yerine onların üretimde kalması için bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini henüz bile arttırabilmek üzere ne gerekiyorsa yapacağız. Bu bizim görevimiz. Bu memleketin evladı namına, üzerime düşen ne var ise geldiğimiz andan itibaren başladık. Bunların hepsini hepyek hesabına getireceğiz, inşallah. Bundan sonrası amacıyla da elimizden hangi geliyorsa yapacağız. Fırka teşkilatımıza bile Allah kolaylıklar versin. 2023’ün hem memleketimiz için hem birlikte SELIM Öğür üzere serencam adım kudretli geçeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çabalarımız bununla müteallik” diye konuştu. – KASTAMONU

Share: