Elon Musk’ın attığı Yunanca tweet ruzname oldu! Yunanlar, “savaşa vurgu” olarak algıladıkları tweetle “Kânunuevvel bize mi geldi?” sorunu yöneltti

Dünyanın genişlik zengin aksiyon insanı Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, attığı akıbet tweet ile yine ruzname oldu. Serencam dönemde yeniden Twitter’ı satın alacağı haberleriyle gündeme gelen Musk, Twitter hesabından Yunanca benzeri tweet attı. Yegâne kelimelik tweetin Açıkçası ise ‘diyalektik’ anlamına geliyor.

YUNANİSTAN’DA GÜNDEM OLDU

Diyalektik kavramı, lügat kökü diyalog ve etik kurallı tıpkısı şekilde acele ve antitezin ortaya konulmasıyla galiba bire bir bahis üzerinden ortak değerlerin inşası anlamında kullanılıyor. Musk’ın tweeti gücük sürede Yunanistan’de ruzname olurken, bir nice can farklar tezler öne sürdü.

RUSYA VE UKRAYNA MESAJI MI?

Bazıları, ünlü hareket insanının iki yahut daha fazla muhatabın tartışarak ve kuruntu alışverişinde bulunarak gerçeğe ulaştığı Platonik diyaloglar marifetiyle geliştirilen Sokrates’in ünlü yöntemine atıfta bulunmuş olabileceğini söyledi. Bazıları aracısız kendisine Ukrayna’daki savaşı kast ettiğini ve ‘diyalog vasıtasıyla hal çağrısı’ yaptığını öne sürdü.

“ŞİMDİ YUNANİSTAN’A MI AHALI ATACAKSIN?”

Elan önce Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline ilgilendiren attığı mesajlarla ruzname olan Musk’ın baştan savaşla ilişkin bir kıymetlendirme yapmasının aynalı karşılanmayacağı aşikar. Ancak tekrar bile Musk’ın tweeti birkaç saat içre binlerce tabiat ve karşılık aldı. Ara Sıra Ukrayna vatandaşları üstelik Elon Musk’ı gaye alarak ‘Şimdi de Yunanistan’a mı halk atacaksın?’ yazdı. Tıpkısı Twitter kullanıcısı, “Musk’ın yeni hedefi sanırım Yunanistan az buçuk da oraları karıştıracaksın?’ diye niteleyerek sordu. Tıpkı Yunan vatandaşı da bu mesajlara destek olurken, ‘Sıra bize mi geldi?’ diyerek sordu.

Share: