Enik nöbetindeki ailelerden Taksim’deki saldırıya kaba ayıplama

Enik nöbetindeki ailelerden Taksim’deki saldırıya sert kınama

VAN – Van’birlikte evlatları terör örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılan aileler, İstanbul’dahi 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısını kaba benzeri dille kınadı.

Van’birlikte çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, 49 haftalık süreçten bu yana partinin iklim başkanlığı binası uğrunda yerleşme eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü aracılığıyla dağa kaçırılan ve sayıları 34’ü bulan aileler, kentin bildirme zihayat noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde bire bir araya geldi. Ellerindeki dövizlerle gidiş fail anneler, bire bir yandan bile HDP ve PKK aleyhine sav söz attı.

“Gine okkalı yüzlerini gösterdiler”

Eyleme katılan temel Baylan Sancar, teröristlerle savaşım veren aynı ana olduğunu ve mücadelesinden vazgeçmeyeceğini belirtti. İstanbul’daki saldırıyı kınayan Sancar, “Alçakça bir hücum yapıldı. Enik nöbetindeki aileler olarak teröristleri acul kınıyoruz. Gene kilolu yüzlerini gösterdiler. Bizler anne ve babalar namına Kandil’e düz okuyoruz. Rast mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bu kamer şans bayrağını bile Kandil’e dikeceğiz” dedi.

Oğlunun 6 sene geçmiş dağa kaçırıldığını belirten Feyzi Yağmur isimli tıpkı özge cet ise İstanbul’daki patlamada şehit olanların hem Kürt hem da Türk olduğunu belirterek, “Tanrı akseptans etmesin, Kürt hakkı bu mu? Kürt hakkını mecliste halledin. Siz Kürtlere da kırım yapıyorsunuz. Bu meclisi tecezzi edin. Ego dahi Kürt’üm amma haysiyetli aynı Kürt’üm ve kimesne da bana taşlama etmiyor amma bu zalimler hem bizlere hem Türkiye’ye hem de bu bayrağa taşlama ediyor” diye konuştu.

Share: