Enkazda eşi ve oğlunu kaybeden kadından, tedaviyi kabul etsin diyerek şişman oğlunun üstelik öldüğü gerçeğini saklıyorlar

Depremde Hatay Antakya’daki evleri yıkılan Hülya Kilin, polis memuru olan eşi Dayanıklı Kilin, oğulları Buğra (20) ve Mustafa Kilin (9) ile depresyon altında kaldı. Rüya Kilin depremin 5’nci haset enkaz altından ağır yaralı yerine kurtarılırken, eşi ile iki oğlu ise hayatını kaybetti.

EŞİ VE OĞLUNUN ÖLDÜĞÜNÜ GÖRDÜĞÜ ENKAZDAN ÇIKMAK İSTEMEDİ

Erkek kardeşi Hasan Zengin, ablasının eşi ve oğlunun öldüğünü gördüğü üzere enkazdan geçmek istemediğini anlatım ederek, “Eşinin ve el da olsa süfli oğlunun ölümünü kabullendi. Nazik oğlunun hastanede olduğu yalanını söyledik. Onu hayatta tutabilmek üzere, tedaviye yanıt verebilsin diye niteleyerek. Zaten nazik oğlunun hayatta olduğunu duyunca tedaviye yanıt vermeye başladı” dedi.

“EKİPMAN OLMADIĞI İÇİN ÇIKARAMADIK, SESLERİ YAVAŞ YAVAŞ KISILDI”

Ablasının oturduğu binanın ağız ağıza yıkıldığını, takım olmadığı üzere serian müdahale edemediklerini söyleyen Hasan Ensesi Kalın (43), evvel günlerde eniştesi ve yeğeninden da sesler aldığını söyledi. Ensesi Kalın, “Dünyada yaşarken cehennemi gördük. Çaresizliği, ant kavramının ne kadar yüce olduğunu gördük, saniyelerle yarıştık. Çok çabaladık. O çaresizlik haddinden fazla ızdırap. Ayrımsız insanın sesinin yavaş yavaş kısılarak ölümüne tanık olmak bizi çok içten üzdü. Sonunda 90 evet üstelik 98’inci saatte ablamı enkaz altından çıkardım” dedi.

“SENİ DUYMAMA RAĞMEN ÇAĞIRMAK İSTEMEDİM”

Zengin, ablasını çıkardıklarında kırıcı dertli olmasına rağmen bilincinin ayan olduğunu belirterek “Çokça kırıcı yaralanmalar, travmalar vardı. Bana, ‘oğlumla kocamın öldüğünü gördüğüm üzere, sen bana seslendin ama, karşılık atfetmek istemedim. O enkazın altında ben birlikte cavlamak istedim. Dördüncü günden sonra balaban oğlumun sesini duyunca yaşamayı arzuladım. Sunma azından onunla enkazdan çıkıp benzeri hayat kurarız dedim. Sonraları var gücümle savaşım ettim’ dedi. Oğlunun da öldüğünü söyleyemedik” dedi.

“HAYATA TUTUNSUN DİYE ŞIŞMAN OĞLUNUN YAŞADIĞINI SÖYLEDİK”

Ablasının güç bakımda olduğunu tamlayan Varlıklı, “Yeğenimin mevt ettiğini söyleyemiyoruz. Nasıl anlatacağız? Bize ‘Artık onunla bir avlu kuracağım’ diyor. Eşinin ve yumruk üstelik olsa aşağı oğlunun ölümünü kabullendi. Şişman oğlunun Malatya Azamet Hastanesi’nde olduğu yalanını söyledik. Onu hayatta tutabilmek için, tedaviye cevap verebilsin diye niteleyerek. Filhakika şişman oğlunun hayatta olduğunu duyduktan bilahare, tedaviye cevap vermeye başladı. Benzeri özdek diyemiyorum imdi, şuurum gitmiş durumda. Şu zaman dahi sanki hala enkazda çalışıyorum. Kaç zaman geçti ama ego hala, ne ekipmanım olsaydı çıktı kayırıcı kurtarabilirdim, diye niteleyerek düşünüyorum. İnşallah, Allah ablama birlikte o sabrı verecek. Şayet bu nazik süreci atlatırsa, ruh bilimci eşliğinde nazik oğlunun bile mevt ettiğini anlatacağız” şeklinde konuştu.

“17 AĞUSTOS 1999’DA EVLENDİLER”

Zengin ablasının Azmak depreminin olduğu zaman 17 Ağustos 1999 tarihinde Mardin’birlikte evlendiğini anlatım ederek, “Tıpkı nazik depremin yaşandığı çağ evlendiler. Allah onlara birlikte tıpkısı hanay bahşetti. İki meyveleri oldu, biri 20, biri 9 yaşındaydı. Şimdi ise bu depremde ayırıldılar. İnşallah birlikteliklerinin devamı cennette olacak” diyerek konuştu.

Share: